CHP Heyeti Kürecik'te Toplantı Yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Ortadoğu'da yeni bir savaşın hazırlığı ve aracı olan bu tesislerin burada olmaması için mücadele edeceğiz" dedi.

CHP Heyeti Kürecik'te Toplantı Yaptı Malatya Siyaset

Malatya'nın Akçadağ ilçesi Kürecik köyüne, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile birlikte gidip vatandaşlarla toplantı yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Savaşın bütün araçlarına karşıyız. Ortadoğu'da yeni savaş hazırlığı olan füze kalkanı yerleştiriliyor. Bu süreç Kürecik, Malatya değil, tüm Türkiye ve barış isteyen tüm dünyanın sorunudur. Ortadoğu'da yeni bir savaşın hazırlığı ve aracı olan bu tesislerin burada olmaması için mücadele edeceğiz" diye konuştu.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, Kürecik'e füze kalkanı kurulması kararından sonra konuyu genel başkanlarına ilettiklerini belirterek şunları söyledi: "Burası daha önce bu olayları yaşamış ve acıları çekmiştir. Başbakan'ın cevaplaması için soru önergesi verdik. Meclis araştırma önergesi hazırlıyoruz. Genel görüşme isteyeceğiz. Bu süreç sadece Kürecik'in 18 köyünü değil, Darende, Kozluca ve bütün Malatya'yı ilgilendiriyor. Bu radarlar 1960 ve 1970'li yıllarda bağımsızlığın sembolü olarak ortaya
çıkıyor. İsrail kalkanına karşı olan güçlerin, 1968 ruhuyla karşı çıkacağına inanıyorum."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 192
Bu Ay : 1760
Toplam : 1760

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom