Bölgesel'de Basketbol Takımı Kurulamadı

Basketbol Malatya İl Temsilcisi Nail Değirmenci, bölgesel lig için erkek basketbol takımı kurma çabalarının sonuç vermediğini söyledi.

Bölgesel'de Basketbol Takımı Kurulamadı Bölge

Basketbol Malatya İl Temsilcisi Nail Değirmenci, bölgesel lig için erkek basketbol takımı kurma çabalarının sonuç vermediğini söyledi.

Değirmenci, Malatya'da basketbol potansiyelinin üst düzeyde olmasına rağmen, takım kurmak için destek bulamadıklarını kaydederek, "Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'ne takım kurabilmek için bir süredir çalışmalara başlamıştık. Konuyla ilgili olarak takım oyuncularını ayarladık. Oyuncular ücretsiz olarak oynamayı kabul etti. Ancak takımın kurulması için gerekli maddi desteği bulamadık" dedi.

"ELİMİZDEN TUTAN OLMADI"

Takımın kurulması için küçük bir bütçeye ihtiyaç duyduklarını ifade ederek, "Elazığ, Diyarbakır, Batman, Muş, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Sivas'ın takımları var. Bizde Malatya'dan takım çıkarmak için görüşmelerde bulunduk. Çok küçük bir bütçeye ihtiyacımız vardı. Ancak gerekli desteği bir türlü göremedik. Futbolcuların ücretsiz oynama isteklerine rağmen elimizden tutan olmadı" diye konuştu.

"POTANSİYEL VAR, HEDEF YOK"

Değirmenci, Malatya'da iyi bir basketbol potansiyelinin olduğuna dikkat çekerek, "Amatör'de yoğun bir müracaat var. Basketbol'da yüzlerce lisanslı sporcumuz var. Bu kadar büyük potansiyele karşın sporcularımızın hedefleri yok. Bölgesel ligde takımımızın olması sporcuların da hedeflerinin olmasını sağlayacaktı. Amatörde oynayan sporcularımızın hedeflerinin olmaması nedeniyle, Malatya basketbolu sekteye uğruyor. Biz buna rağmen basketbol sporunun daha da gelişmesi adına çaba harcıyoruz. Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Malatya'daki tesis eksikliğini giderme adına büyük bir atılım yaptı. Yeni salonların basketbola büyük katkısının olacağını düşünüyoruz. Özellikle antrenman yeri sıkıntısı çeken kulüplerimiz için yeni salonlar, ilaç olacak. İnşallah önümüzdeki yıllarda destek bulabilirsek, takım kurmak için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom