Belediye, Kenar Mahalle Sorunlarına El Attıı

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Çevreyolu altındaki mahallelerin de gelişmesi için daha fazla gayret gösterilmesi gerekmektedir" dedi.

Belediye, Kenar Mahalle Sorunlarına El Attıı Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Çevreyolu altındaki mahallelerin de gelişmesi için daha fazla gayret gösterilmesi gerekmektedir" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Mustafa Şahin'in katılımıyla Sarıcıoğlu mahallesinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Ertan Mumcu, Selim Pilten, Ahmet Ceyhan, Abuzer Kabakaş, Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Mustafa Eren, Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, Trafik Şube Müdürü Üzeyir Taşdelen, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ile mahalle sakinleri de katıldı.

Sorunları yerinde tespit ederek, çözüm üretmek amacıyla mahallelerde incelemelerde bulunduklarını kaydeden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Çevreyolu altındaki mahallelerin de gelişmesi için daha fazla gayret gösterilmesi gerekmektedir. Bu bölgelerin geçmişten beri yapılaşmasında, imar eksikliğinden kaynaklanan bazı sıkıntıları var. Çevreyolu altının gelişmesi noktasında bizim en önemli projelerimizden bir tanesi kuzey kuşak yolunun açılmasıdır. Kuzey kuşak yoluna bağlanan dikey ve paralel yollarımız var. Bunların açılması için de çalışmalarımız devam ediyor. Bu yolların açılması çevre yolunun altında bulunan mahallelerin daha fazla gelişmesine ve değerlenmesine katkı sağlayacaktır" dedi.

Dönüşüm projesi kapsamında başlatılan altyapı yenileme ve üst yapı düzenleme çalışmalarının çevre yolu altındaki mahallelerde de devam ettiğini belirten Başkan Çakır, "Taştepe, Melekbaba yolu başta olmak üzere Sanayi, Boztepe caddeleri ile Göztepe, Tandoğan yolu ve büyük mahallelerimizin ana caddeleri, Malatya merkezine yapılan kalitede çalışmalar yapılıyor" şeklinde konuştu.

Yapılan hizmetlerin yanında mahallelerin başka sorunlarının da olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, diğer sorunları da mahalle muhtar ve sakinleriyle istişare ederek, bir plan doğrultusunda çözeceklerini söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Belediye ekiplerine özellikle teşekkür ettiğini belirterek, "Sarıcıoğlu Mahallesi sakini olarak Belediye Başkanına ve ekibine ben özellikle teşekkür ediyorum. Özellikle 2011 seçimlerine girdiğimiz günler itibariyle en çok eleştiri aldığımız konu çevre yolunun altıydı. Çevreyolu altına hizmetin getirilmesi ile alakalı Belediye Başkanımız 2011 yılı çevre yolu altının yılı olacak demişti. Seçimden sonra Akpınar, Hidayet ve Sarıcıoğlu mahallesi ziyaretlerimizde sorunları dinledik ve değerli belediye başkanımızın sorunlara ne kadar hakim olduğunu bir kez daha gördük. Çevreyolu altının bir ferdi olarak bütün belediye mensuplarına milletvekili arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindeki heyet daha sonra Sarıcıoğlu mahallesini gezerek yapılan çalışmalar ve sorunlar hakkında mahalle muhtarından bilgiler aldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 550
Bu Ay : 2118
Toplam : 2118

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom