Doğu Türkistan'da soykırım!..

Çin'in işgali altındaki Doğu Türkistan'ın başkenti Urumçi'de gelişen olaylarda yüzlerce ölü ve binlerce yaralı olduğu bildirildi.

Doğu Türkistan'da soykırım!.. Türkiye-Dünya

Haber Merkezi / TIMETURK

Çin'in işgali altındaki Doğu Türkistan'ın başkenti Urumçi'de gelişen olaylarda binlerce yaralı ve yüzlerce ölü olduğu bildirildi! Binlerce kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylardan sonra ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Çin son günlerde uyguladığı insanlık dışı şiddet ve baskıları protesto etmek amacıyla bugün İstanbul'da diğeri Ankara'da olmak üzere iki ayrı protesto gösterisi düzenlendi. Duyarlı kesimler Doğu Türkistan'lı kardeşlerinin yanında olduklarını haykırmaya devam ediyorlar.

 

UYGUR DOSTLARI BUGÜN İSTANBUL'DA VE ANKARA'DA

 

Mazlum-Der öncülüğündeki Doğu Türkistan dostları tarafından Çin'in Doğu Türkistan halkına yönelik katliamını ve asimilasyon politikalarını kınamak için Çin Konsolosluğu önünde bir basın açıklaması yapılacak.


Yer : Tarabya Mahallesi, Ahi Çelebi Cad.
Çoban Çeşme Sokak No.4,Sarıyer, İstanbul
Tarih : 07 Temmuz 2009 Salı (bugün)
Saat : 14.30

İlk Protesto gösterisi Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği'nin öncülük ettiği ve bir çok insani yardım ve insan hakları kuruluşlarının desteklediği Doğu Türkistan dostlarının eylemi, İstanbul İstiklal Caddesinde Galatasaray Lisesi önünde bugün saat 17:00'de gerçekleşti. Gösteriyi İnsani Yardım Vakfı İHH, Mazlum-Der, Özgür-Der, İnsan ve Medeniyet Hareketi ve daha bir çok sivil toplum kuruluşu destek verdi.

BUGÜN ANKARA'DA MAZLUM-DER DÜZENLİYOR

Mazlum-Der tarafından bugün saat 14:30'da Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği önünde yapılacak. Eyleme Mazlum-Der'in yanısıra Doğu Türkistan Derneği ve BBP de katılacak, Dernek tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde dün akşam saatlerinde meydana gelen olaylarda polisin müdahaleleleri sonucunda yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesi ve binlerce kişinin de yaralanması üzerine Mazlum-Der, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Doğu Türkistan Zulmüne Son vermesi için Çin Halk Cumhuriyeti büyükelçiliği önünde basın açıklaması yapacaktır." Adres: Gölgeli Sokak No: 34 GOP Ankara

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 635
Bu Ay : 3608
Toplam : 3608

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom