Yaya Üst Geçidine Yürüyen Merdiven Yapılacak

Malatya Belediyesi Malatya'da ilk defa bir yaya üst geçidine yürüyen merdiven yaptıracak.

Yaya Üst Geçidine Yürüyen Merdiven Yapılacak Malatya Haber

Malatya Belediyesi Malatya'da ilk defa bir yaya üst geçidine yürüyen merdiven yaptıracak.

Malatya merkezde çevre yolunu kullanan vatandaşların karşıdan karşıya daha güvenli bir şekilde geçmelerini sağlamak amacıyla Malatya Belediyesi tarafından, yaya üst geçitlerinin ikincisinin inşaatına başlandı. Çevre yolu üzerinde 91.000 Dev Öğrenci İlköğretim Okulu arkasında yapımı bitme aşamasına getirilen Yaya Üst Geçidinin ardından, Sancaktar Mezarlığı ile Aslantepe Caddesi arasında ikinci yaya üst geçidinin inşaatına başlandığı ve çalışmaların aralıksız sürdüğü kaydedildi.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Ertan Mumcu, Ahmet Ceyhan ve bazı daire müdürleri ile birlikte Sancaktar Yaya Üst Geçidi inşaatında incelemelerde bulundu. Çevre yolunun yoğun bir araç trafiğine sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Çevre yolunda günlük 24-25 bin araç geçişi yapılmaktadır. Bu yoğun trafik de çevre yolu üzerinde zaman zaman kazaların meydana gelmesine sebebiyet veriyor veya vatandaşlarımızın karşıdan karşıya geçişini güçleştiriyor. Yayalarımızın daha güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerini sağlamak amacıyla çevre yolu üzerinde 4 adet yaya üst geçidi yapma konusunda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz" dedi.

Çevreyolu üzerinde planlanan yaya üst geçitlerinden ilkinin 91.000 Dev Öğrenci İlköğretim Okulunun arkasında bitme aşamasına getirildiğini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Çevreyolu yaya üst geçitlerinden ikincisi ise Sancaktar Mezarlığı önünde yapılıyor. Diğer iki adet üst geçit ise Belediye Binası arkası ile MAŞTİ önüne yapılacak. Projelerini hazırladık, İnşallah önümüzdeki yıl bu yaya üst geçitlerini de yapacağız. Dolayısıyla çevre yolu üzerindeki yaya geçişini rahatlatmış olacağız. Yaya üst geçitlerimiz modern ve estetik görünümlerinin yanı sıra engelli vatandaşlarımızın da rahat bir şekilde kullanmaları amacıyla asansörlü yapılmaktadırlar. Sancaktar Mezarlığı önünde yapılmakta olan üst geçidimizin bir özelliği ise Malatya'da ilk defa bu yaya üst geçidine yürüyen merdiven yapılacak" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 889
Bu Ay : 1624
Toplam : 1624

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom