19 Eylül Türkiye Gündemi

19 Eylül 2011 Türkiye Gündemi

19 Eylül Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün Almanya programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşılanacak. "Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması" imza töreni ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek. Neue Wache Anıtı'na çelenk koyacak olan Gül, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği heyetini kabul edecek. Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert ve Berlin Eyalet Başbakanı Klaus Wowereit ile görüşecek olan Gül, Federal Dışişleri Bakanı Guido
Westerwelle'yi kabul edecek. Türk-Alman İş Forumu toplantısına da katılacak olan Gül, Humboldt Üniversitesi'nde bir konuşma yapacak. Gül, daha sonra Almanya Cumhurbaşkanı Wulff'un onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 09.30'da TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 10.30'da Anayasa Komisyonu Toplantı Salonu'nda Anayasa hukukçuları ile bir araya gelecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.00'da partisinin genel merkezinde yapılacak Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık edecek, saat 16.00'da New York'a gidecek.

Bakanların faaliyetleri

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 11.00'da Kadın ve Aile Bireylerinin Şiddetten Korunmasına Dair Kanun Tasarısı Taslağı üzerine kadın alanında çalışan sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle Rixos Otel'de değerlendirme toplantısına katılacak.
- Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, saat 11.00'da 2011-2012 eğitim-öğretim yılının açılış töreni kapsamında Haymana'da Yenice Dilaver Temizhan Çok Programlı Lisesi'nde düzenlenen törene katılacak
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, saat 14.00'da Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün 2011-2012 akademik yılı açılış ve yüksek lisans programları mezunlarının diploma törenine katılacak.
- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, saat 19.00'da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun kuruluşunun 50. yılı dolayısıyla Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak özel çekilişe katılacak.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 12.00'da Ümit Boyner başkanlığındaki TÜSİAD heyetini bakanlıktaki makamında kabul edecek.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Samsun ve Sinop'ta çeşitli toplantılara katılıp, incelemelerde bulunacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- 2011-2012 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla yaklaşık 16 milyon öğrenci ve 700 bin öğretmen ders başı yapacak.
- 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri, saat 09.30'da Anıtkabir'de düzenlenecek törenle başlayacak.
- Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, saat 11.00'da "işçilerin kıdem tazminatı" konusu ile ilgili sendikanın genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.
- Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davaya İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek.
- Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği üyeleri, 19 Eylül TMMB Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları Dayanışma Günü dolayısıyla saat 18.30'da Mimarlar Odası önünde basın açıklaması yapacak.
- LÖSEV İlköğretim Okulu'nun 2011-2012 eğitim-öğretim yılı açılış töreni, saat 10.00'da düzenlenen törenle gerçekleştirilecek.
- Silivri Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Gazi Serdar Öztürk için saat 12.00'da Gaziler Günü dolayısıyla Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yapılacak.
- İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği üyeleri, saat 12.00'da Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacak.
- 2011-2012 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Bakırköy'deki Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu'nda saat 09.00'da tören düzenlenecek.
- 19-21 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek Doğal Afetler Dünya Forumu, saat 10.30'da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde başlıyor.
- Halkın Hukuk Bürosu, İstinye'deki ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde saat 12.30'da basın açıklaması yapacak.
- Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) önderliğinde yürütülen "Türkiye'de İnanç Gruplarının Ortak Sorunları" konulu çalışmanın sonuçları, saat 13.00'da Sabancı Müzesi Tohum Salonu'nda yapılacak toplantıda Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan tarafından açıklanacak.
- Türkiye-ABD İş Konseyi'nin ilk toplantısı Hilton Otel'de gerçekleştirilecek. Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Yakıcı ve ABD Ticaret Bakanlığı Uluslararası Ticaret Müsteşarı Francisco Sanchez, toplantının ardından saat 15.30'da ortak basın toplantısı düzenleyecek.
- Yeşilay'ın düzenleyeceği "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" konulu protokol yemeği, saat 19.30'da Eminönü Sepetçiler Kasrı'ndaki Yeşilay Kültür Merkezi Kampüsü'nde gerçekleştirilecek.
- Konya'da 19 Eylül Gaziler Günü ve 2011-2012 Eğitim-Öğretim Haftası etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik düzenlenecek. İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında saat 09.00'da Atatürk Anıtı'nda bir program düzenlenecek. Program, Selçuklu Şehit Mustafa Çuhadar İlköğretim Okulu'nda düzenlenen etkinlikle devam edecek. 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle saat 10.00'da Atatürk Anıtı'nda program düzenlenecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
-----------------------------
- Merkez Bankası, saat 10.00'da Temmuz 2011 dönemi Uluslararası Yatırım Pozisyonu verilerini yayımlayacak.
- Türkiye Ekonomik Politikaları Araştırma Vakfı tarafından hazırlanan "Dışa Açıkls edecek.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Samsunığı Yönetmek: Kriz Sonrasında Ticaret ve Dışa Açık Büyüme" konulu rapor, saat 10.00'da TEPAV binasında düzenlenecek basın toplantısı ile açıklanacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Spor Toto Süper Lig'in 2. hafta kapanış mücadelesinde Beşiktaş, sahasında Ankaragücü ile karlışalaşacak. Maç saat 20.00'de başlayacak.
- Bank Asya 1. Lig'in 2. hafta kapanış mücadelesinde Kasımpaşa ile Kartalspor, saat 20.30'da karşı karşıya gelecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 836
Bu Ay : 1459
Toplam : 1459

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom