Geçici Valilik Binası Hizmette

İstasyon Caddesi Polisevi karşısındaki Halk Eğitim Merkezi binasında 8 ay hizmet verecek olan Malatya Valiliği'nin yeni binasına "Malatya Valiliği" levhası asıldı.

Geçici Valilik Binası Hizmette Malatya Haber

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescilli bina ilan edilmesi nedeniyle restorasyona tabi tutulmak üzere boşaltılan şehir merkezindeki 70 yıllık Hükümet Konağı'nın taşındığı Halk Eğitim Merkezi binasının zemin katında Emniyet Koruma Şube, Başbakanlık Bilgi İletişim Merkezi (BİMER), Nüfus Müdürlüğü, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, birinci katta Vali Yardımcıları, Mahalli İdareler, Özel Kalem, Valilik makamı, İnsan Hakları Kurulu Bürosu, üçüncü katta ise Planlama, Mahalli İdare Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü yer alıyor. Dernekler Müdürlüğü'nün İstasyon Virajı'ndaki Kongre ve Kültür Merkezi binasına taşındığı, yine Hükümet Konağı'nda hizmet veren Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü'nün ise Yeşiltepe'deki 112 Komuta Merkezi binasına nakledildiği öğrenildi.

Yerini geçici olarak Malatya Valiliği'ne bırakan Halk Eğitim Merkezi'nin ise, Göztepe Mahallesi'ndeki Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi binasına taşındığı kaydedildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 507
Bu Ay : 4207
Toplam : 4207

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom