Kent Konseyi Okul Onardı

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından ,Yaka Köyü İlköğretim Okulu boyandı.

Kent Konseyi Okul Onardı Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde başlatılan “Bir Kalem, Bir Silgi, Bir Açacak Neyi Değiştirir ki” kampanyası kapsamında eğitime katkı sağlamak amacıyla ziyaret edilen Yaka Köyü İlköğretim Okulu gençlerin gayretli çalışmaları ile onarılarak eğitime hazır hale getirildi.

  Malatya Kent Konseyinden yapılan açıklamada, Malatya Merkeze  7 km mesafedeki okulun birleştirilmiş küçük sınıflardan oluştuğu, okulun boyalarının döküldüğü, 40 öğrencinin eğitim alması için ancak yeterli olan okulda 100 öğrencinin okumakta olduğu tespit edilmişti. Bu tespitlerden sonra Gençlik Meclisinin gönüllü üyeleri buradaki  durumu kamuoyunun bilgisine sunmak amacıyla Yaka Köyü İlköğretim okulunun tadilatını üstlenerek  örnek olacak bir davranış ortaya koydular ifedesi kullanıld.

YGS sınavında “Bir Kalem Bir Silgi Bir Açacak Neyi Değiştirir ki” projesi kapsamında toplanan kırtasiye malzemelerini köy okullarına dağıttıklarını ve bu malzemelerin dağıtımında merkeze sadece 7 km uzaklıkta olan Yaka Köyü İlköğretim okulunun tadilata ihtiyacı olduğunu gördüklerini belirten Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Eyüp Dağdeviren : “Bizde Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak bu tadilatı üstlendik. Burada eğitim gören öğrenci kardeşlerimize küçük de olsa daha güzel bir eğitim ortamı sağlamak istedik. Çalışmalarımızda bizden desteklerini esirgemeyen Genel Sekreterimiz Av. Ali Yıldırım’a ve gençlerin bütün çalışmalarında yanımızda bulunan Gençlik Meclisi Koordinatörü Alp Tekin Saran’a teşekkür ediyoruz.”dedi.


Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisinin iki senedir okullarına yardım ettiğini belirten okul müdürü Şeyho Evren: “Genç kardeşlerimiz geçen sene öğrencilerimize kırtasiye malzemeleri getirdiler, bu sene de okulumuzun boya ve badana ve diğer tadilat işini üstlendiler. Bundan dolayı Malatya Kent Konseyine ve genç kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.


Gençlik Meclisi üyelerinden Münire Koyun: “Bizler Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak Yaka Köyü ilköğretim okuluna yardıma geldiğimizde okulun tadilata ihtiyacı olduğunu gördük. Eğitime küçük de olsa bir katkıda bulunabilmek için okulun tadilatını üstlenmek istedik. Bunu gerçekleştirdiğimiz içinde çok mutluyuz.” dedi.

Gençlik Meclisi üyelerinden Mustafa Akyıldız: “Biz bu okulu boyuyoruz ve yetkililere şöyle bir mesajımız var. “Merkeze 7 km uzaklıkta bulunan böyle bir okulun, Malatya’mıza yakışmadığını, bu ortamda sağlıklı bir eğitim verilemeyeceğini iletiyoruz. Lütfen geleceğimizi emanet edeceğimiz kardeşlerimizin en iyi şartlarda eğitim almalarını sağlayın.”

Okulun açılmasını bekleyen öğrenciler ise merkezde bulunan okullardaki imkânlar ile kendilerine sunulan imkânların aynı olmadığını, sınıflarının çok küçük olduğunu, yazın sıcaktan kışın ise soğuktan çok etkilendiklerini belirterek, kendilerinin tablet bilgisayardan önce bir okula ihtiyaçları olduğunu belirterek verimli bir eğitim için okul şartlarının hemen yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirttiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 248
Bu Ay : 8307
Toplam : 8307

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom