Torun Koreliler Antalya'da

Malatya'nın Darende ilçesi Zaviye mahallesinden Koreli Mehmet Lakaplı merhum Mehmet Soylu 'nun torunu bir gezi dolayısıyla gittiği Antalya da karşılaştığı Koreli bir genç ile söyleşide bulundu.

Torun Koreliler Antalya'da Malatya Haber

Dedesinin yıllar önce Kore'nin savunmasına destek verdiğini anlatan torun Mehmet Soylu, bu gün hala Türklerin yaptığı kahramanlıkların anlatılmasından dolayı dedesi Mehmet Soylu ile gurur duyduğunu söyledi. "Bana kimlerdensin dediklerinde Koreli Mehmet'in torunuyum diyorum. Dedem Kore gazisi olduğu için ona bu lakabı takmışlar" diyen Mehmet Soylu, turist rehberi aracılığı ile yapılan söyleşide genellikle dostluk ve sürdürülmekte olan vefa üzerine durularak duygusal anlar yaşadı.

Mehmet Soylu daha sonra şunları söyledi: "Bizlere Antalya gezisi imkınını sağlayan başta kaymakamımız Mehmet Aktaş ve diğer yetkililere çok teşekkür ediyorum. Bu gezi sayesinde gezip görmediğimiz yerleri görme imkanı bulduk. Dedemin asker olarak gittiği Kore'den birisi ile karşılaştık, Aspendos, Perge, Side gibi antik şehirleri gördük. Doğa güzelliklerinden Manavgat ve Düden Şelalelerini gördük. Tekne turu yaparak deniz gezisi yaptık."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 257
Bu Ay : 3398
Toplam : 3398

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom