Kültür A.Ş Bu Yıl 4 Fuar Düzenledi

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Murat Nalçacı, "2011 yılı içerisindeki faaliyetlerimizi geride bırakırken 2012 yılı içerisinde yapılacak olan faaliyetler için çalışmalara başladığını belitti.

Kültür A.Ş Bu Yıl 4 Fuar Düzenledi Malatya Kültür-Sanat

Önümüzdeki yıl ilk fuar 6. Doğu ve Güney Doğu Anadolu, Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı, 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. Malatya Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Murat Nalçacı, "2011 yılı içerisindeki faaliyetlerimizi geride bırakırken 2012 yılı içerisinde yapılacak olan faaliyetler için çalışmalarımıza başladık. Bir ilin tanıtımı için kültürel, sosyal faaliyetlerin önemi çok büyük. Özellikle yurtdışı ve yurtiçi tanıtımların en başında fuarlar gelmektedir. Bu kapsamda 2011 yılı içinde Malatya'mıza yeni bir fuar kazandırdık. Her yıl en az bir fuarı Malatya'ya kazandırmak için plan ve proje hazırlıklarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Nalçacı, bu yıl yapılan fuarlar konusunda şu bilgileri verdi:

“07 - 10 Nisan 2011 tarihinde Mişmiş Park Fuar Alanı'nda gerçekleştirilen 5. Doğu ve Güney Doğu Anadolu, Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'na; 46 il dışı ve 61 il içi olmak üzere toplamda 107 firma katıldı. Tanıtım çalışmaları başladığında il dışı bir ekip oluşturularak bölgede bulunan 23 il ziyaret edildi. Fuar hakkında bilgilendirmeler yapılarak, fuarın Malatya'da yapılmasındaki amaç anlatıldı. Katılımcı firmaların yanı sıra ziyaretçi çekmek içinde gerekli sunumlar yapıldı. Özellikle bu yıl yapılan fuara il dışında yoğun katılımın olması bölgesel anlamda amaca ulaşıldığının bir kanıtı olarak algılanmıştır. Katılımcı firma ve ziyaretçilerin memnuniyeti bunu açık açık göstermektedir. 2012 yılında yapılacak olan 6. Doğu ve Güney Doğu Anadolu, Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı için stantların yüzde 60'ı şuan itibariyle satılmış durumda.”

1.İNŞAAT, YAPI, MOBİLYA ve DEKORASYON FUARI

Nalçacı, “05 - 08 Mayıs 2011 tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilen bu fuara 60 il içi ve 6 il dışı olmak üzere toplamda 66 firma katıldı. İlk etapta Mişmiş Park Fuar alanında 1 hangarda yapılması planlanan fuarın yoğun ilgiden dolayı hangarların tamamı dolmuş olması nedeniyle gelecek yıllarda yapılmasına karar verildi. Fuar süresi içinde katılımcı firmalar ile görüşülerek, 2.İnşaat, Yapı, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı için yer tahsisi yapıldı. Bu fuar için de yüzde 40 oranında yer satışı gerçekleştirildi. Malatya esnafının bu fuarı sahiplenmesi bu başarının yakalanmasında büyük rol oynadı. 2012 yılında yapılacak olan 2. İnşaat, Yapı, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı şimdiden hayırlı olsun” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom