Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi Yapıldi

Malatya çöp alanına tıbbi atık sterilizasyon tesisi yapılırken, tesisin bir ay içerisinde hizmete sunulacağı bildirildi.

Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi Yapıldi Malatya Haber

Malatya çöp alanına tıbbi atık sterilizasyon tesisi yapılırken, tesisin bir ay içerisinde hizmete sunulacağı bildirildi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde belediye başkan yardımcıları Ertan Mumcu ve Alican Bozkurt, ilgili ve yetiklilerle birlikte çöp sahasında inceleme yaptı. Burada yapılanları basın mensuplarına gösteren ve ağaçlandırma alanına çam fidanı diken Başkan Çakır, yaptığı açıklamada, "Çöp sahasında düzenleme yaptık. Geçmişte vahşi depolama yapılırken, şimdi altyapısı yapılarak çöpler uygun şekilde depolanıyor. İşçilerin kaldığı bina yapıldı. İstinat duvarı çekildi. Kantar faaliyete geçerek, günlük gelen çöpler için 24 saat tartım yapılıyor. 2 bin kamyon hafriyat yapılarak çöplerin kayması ve yanmasının önüne geçildi. Çöp sahası altında çıkan su drenaj çalışması yapıldı. Yer altı suları saha dışına çıkarıldı. Burada ayrıca ağaçlandırma çalışması yaptık. 2 bin fidan dikildi. Kısacası bu alanda birçok iyileştirme yapıldı" ifadelerini kullandı.

Bu bölgede tıbbi atık sterilizasyon tesisi yaptıklarını söyleyen Başkan Çakır, bir ay sonra hizmete açılacağını bildirdi. Merkez Kapıkaya mevkiine yeni çöp ayrıştırma ve depolama tesisi de yapılacağını hatırlatan Başkan Çakır, "Burası diğer belidiyelere de hizmet verecek. Çevre Bakanlığı standartlarına uygun şekilde yapılıyor. İhalesi gerçekleştirildi" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 608
Bu Ay : 7405
Toplam : 7405

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom