Ağbaba Doğanşehir Ziyaretinde

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Doğanşehir ilçesini ve ilçeye bağlı 10 köyü ziyaret etti.

Ağbaba Doğanşehir Ziyaretinde Malatya Siyaset

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Doğanşehir ilçesini ve ilçeye bağlı 10 köyü ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Doğanşehir İl Genel Meclis Üyesi Av.Deniz Kayıkçı ile birlikte Doğanşehir İlçesi ve ilçeye bağlı Polat Beldesi ile Dedeyazı, Karaterzi, Yuvalı, Suçatı, Şatıroba, Güloba, Kelhalil, Eskiköy, Çığlık ve Hudut köylerini ziyaret etti. CHP Milletvekili Ağbaba, Karaterzi Köyü'nde yaptığı konuşmada "75 gündür ilçeleri, köyleri, mahalleleri ayrım yapmadan dolaşıyoruz. Halkımızın sorunlarını yerinde dinliyoruz. Çözüm yolları arıyoruz. İyi günde de kötü günde de sizlerle birlikte olacağız" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili ifadelerine sert tepki gösteren Ağbaba, "İktidar partisinin en üst yöneticilerinden birinin kurduğu cümleleri şiddetle kınıyorum. Bizler insanları birleştirmek, etnik kimlik, mezhep, dil, din ayrımı yapmadan Türkiye'yi tüm dokuları ile birlikte bir araya getirmek için mücadele ederken birilerinin çıkıp inadına ayrım yapıyor olmasını anlamak mümkün değil" diye konuştu.

Ağbaba, "Bakın Karaterziye, Doğanşehir'e, Malatya'ya. Kapı komşu olmuş Alevi ile Sünni var. Aynı apartmanda yaşayan Türk ile Kürt var. Anadolu'yu bilmeyenler, bu toplumun yapısını bilemeyenler bizleri yönetiyorlar. Yönetirken de ısrarla ayrımcılık yapıyorlar. Bu cümleleri şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 117
Bu Ay : 6097
Toplam : 6097

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom