12 Eylül'ün Yıl Dönümü

Aydın Eroğlu, "Mazlumder Şubesi olarak bir daha darbe süreçleriyle yara almamasını diliyor, aydınlık yarınlara birlikte yol almayı, kardeşliğimizi yaralayan bütün vahim hadiselerin son bulmasını umut ediyoruz" dedi.

12 Eylül'ün Yıl Dönümü Malatya Haber

Gazeteciler Cemiyeti'nde, derneğin bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yapan Aydın Eroğlu, "12 Eylül darbesi bindirilmiş kıtalarla yaratılan anarşi ve terörün sona erdirilmesidir. 12 Eylül'ün çok öncesinde sağ ve sol muhalif cepheler oluşturuldu, kanlı hesaplamalar yaşatıldı. Sabah sol düşüncedeki bir genci vuran silahla, öğleden sonra sağ düşüncedeki bir genç vuruldu.

Samimi insanlar üzerinden kanlı iktidara yol açıldı. Yani darbeler silaha hedef sunmuş sonrada silah tutturulan eli suçlamıştır. Bilinmelidir ki; darbe yapmaya alışmış ve bu şekilde ülkenin atılımlarını, açılımlarını bloke eden kifayetsiz insanlar eliyle ülkemiz yılarını kaybetti. 12 Eylül ve buna giden süreçler üzerinde hassasiyetle durulması gereken kayıp yıllar arasındadır. Yine unutmayalım ki darbeler birilerinin ülke insanı üzerine başlattığı sürek avlarıdır. Av önceden bellidir, avcı bellidir. Suç bellidir, suçlu bellidir. Hukuk bloke edilir, gereken yapılır. Ne yazık ki, hukukun suç olduğu halde, işler kitabına uydurulur, gerekli korkular salınır ve darbeciler yargılanmadığı için, her iktidar hesaplaşmasının sonunda darbe korkusu yaşatılırdı. Bugün darbecilerden hesap sorma denemelerinin yapıldığı bir dönemdeyiz. Buna yönelik gerekli hukuki düzenlemelerin yapıldığı bir dönemdeyiz. Bu aşamada, darbelerin büyüttüğü işkence suçları da gerekli hassasiyetle ele alınırsa kaybettiğimiz kimi değerleri yeniden kazanmaya başlarız. Yani işkenceciler, faili meçhullerin arkasındaki baş failler de, darbeciler gibi hukuk önünde bu millete hesap vermelidir" ifadelerini kullandı.

"Bütün darbelerden sonra yaşanan hukuksuzlukların ve insanlık dışı uygulamaların bir dökümü çıkarıldığında görülecektir ki darbeler ülkemizin yüz karasıdır. Darbeler ve onların ardındaki ruhu anlamadan bugün yaşadığımız sorunlara çözüm yolları geliştirmemizde mümkün olmaz. Zira darbeler çözüme giden yolu tıkamaktan başka bir sonuç doğurmamıştır "diyen Erdoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Ülkemizde en ufak bir suç emaresi soruşturulurken darbe yapanların soruşturma dışı kalmaması gerekir. Cumhuriyet dönemindeki bütün darbeler bir yargı sürecinden geçmelidir. Darbe öncesi yaşanan bütün karanlık tertipler deşifre edilmelidir. Bu vesile Malatya Mazlumder Şubesi olarak ülkemizin bir daha darbe süreçleriyle yara almamasını diliyor, aydınlık yarınlara birlikte yol almayı, kardeşliğimizi yaralayan bütün vahim hadiselerin son bulmasını umut ediyoruz."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 479
Bu Ay : 2008
Toplam : 2008

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom