Alabalık Festivali coşkulu geçti...

Malatya Darende İlçesine bağlı Ayvalı Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Ayvalı Alabalık Festivali Ve Sünnet Şöleni 4 ve 5 Temmuz'da gerçekleştirildi.

Alabalık Festivali coşkulu geçti... Malatya İlçe

4 Temmuz Cumartesi ve 5 Temmuz Pazar günleri Darende’nin Ayvalı Beldesinde düzenlenen 3. Ayvalı Alabalık Festivali Ve Sünnet Şöleni’ne kasaba dışından da yoğun bir katılım oldu. Şenliğin birinci gününde çevre beldelerin belediye başkanları, parti yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, jandarma karakol komutanları katıldı. Ayvalı Belediye Başkanı Hamit Demir’in konuşmalarıyla başlayan etkinliğe sanatçı Mehmet Balaban, Özlem Büyük, Tiyatrocu Ahmet Yenilmez ve yerel sanatçılar Necip Gökenç ile Fatoş Satılmış sahne aldılar. Belediye Başkanı Demir, konuşmasında birlik ve beraberlikten bahsederken, beldenin sorunlarından, hizmet için bütçenin yetersizliğine vurgu yaptı. Malatya’nın en uzak beldesi olan Ayvalı’nın sorunlarının giderilmesinde yardımcı olmaları için yetkililere seslendi.
Şenliğin ikinci günü 5 bin kişilik alabalık ikramıyla başladı. Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Esenlik Genel Müdürü H. Uğur Polat, BBP’den yetkililer Sünnet Şöleninin takı töreninde hazır bulundular. Kısa adı AYEKDER olan Ayvalı Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin sünnet ettirdiği 44 çocuğa çeyrek altınları takıldı. İkinci günün konserleri Dernek Başkanı Ömer Budak’ın konuşmalarının ardından başladı. Başkan Budak, konuşmasına sünnet şölenine katkı veren şahıs ve firmalara desteklerinden dolayı teşekkür ederek başladı. Birlikte hareket etmenin faydalarından söz ederek belediyeyle bütün işlerde dayanışma içerisinde olduklarını belirtti.
Özlem Büyük, yerel sanatçı Necip Gökenç, Fatoş Satılmış, Grup Katre ve Turgay Türkan’ın konserlerinin ardından havai fişek gösterileriyle etkinlik sona erdi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 113
Bu Ay : 736
Toplam : 736

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom