İl Genel Meclisi Toplantısı

Malatya İl Genel Meclisi toplantısında, alınan bazı kararların uygulanmaması dile getirildi.

İl Genel Meclisi Toplantısı Malatya Haber

İl Özel İdaresi Salonunda düzenlenen İl Genel Meclisi toplantısı Naci Şavata başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşüldü. Bu arada, toplantıda söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Mustafa Mengüç, "Aldığımız kararlardan sonra alınan karar konusunda bütçe de ayrılıyor. Ancak bazı kararlar uygulanmıyor. Mesela, köy yollarının yapılması konusunda Köydes'den de para ayrılıyor. Ancak alınan kararlar uygulanmıyor. Yollar yapılmıyor. Muhtarlara cevap veremiyoruz " diyerek sitemlerini iletti.

İl Genell Meclisi Başkanı Naci Şavata ise, Mengüç'ün sözlerine katıldığını belirtirken, İl Tarım Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Özel İdaresi'nin 2012 yılı yatırım program teklifleri komisyonlarda incelenmek üzere havale edildi.

Öte yandan, Yeşilyurt ilçesi meclis üyeleri meclise teklif sunup, Yeşilyurt ilçe sınarlarında bulunan Beydağı Anadolu Lisesi, Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olduğunu, yeni Anemon Oteli karşısında yapılan Akmercanlar Anadolu Lisesi'nin de il Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlanmak istenildiğini bildirip, Yeşilyurt ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlanması için önerge verdiler. Konu komisyona havale edildi.

Toplantıda ayrıca, merkez Bindal köyü Karaçalı mevkiine bir adet içme suyu sondajı vurulması, Arapgir ilçesi Aktaş ile Bostancı arasındaki yolun köy yolları ağına alınması teklileri de komisyonlara havale edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 542
Bu Ay : 7688
Toplam : 7688

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom