Zengibar Güreşlerinin Başpehlivanı Sait Bingöl

Darende'de bu yıl 58.'si gerçekleştirilen Zengibar Karakucak Güreş Müsabakasında başpehlivanlığı Erzurum'dan katılan Sait Bingöl elde etti.

Zengibar Güreşlerinin Başpehlivanı Sait Bingöl Malatya İlçe

Darende'de bu yıl 58.'si gerçekleştirilen Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali kapsamında güreş müsabakaları sonuçlandı. Güreşlerde başpehlivanlığı Erzurum'dan katılan Sait Bingöl elde etti.

Darende ilçesinde geleneksel hale getirilen 58. Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali, yapılan güreş müsabakaları ile sona erdi.

Güreş müsabakaları öncesinde 200 bin TL'den başlayan güreş ağalığı seçimi yapıldı. Güreş Ağalığı için 500 bin TL önerildi. Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, yeni ağanın ilçeye bir çok hizmetleri bulunan hayırsever işadamı Nuri Çomu olduğunu açıkladı.

Belediye Başkan Özkan, "İlçemize sağladığı katkılardan dolayı bu yılki ağamız Nuri Çomu'dur. Eski ağamız Nazım Turgut'a teşekkür ederiz" dedi. Rahatsızlığı nedeniyle gelemeyen yeni ağa Nuri Çomu yerine ağalık kıyafeti yeğeni ve aynı zamanda Çomu'nun sahibi olduğu Sunar Mısır Şirketinin Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Erdoğan'a giydirildi. Belediye Başkanı İsa Özkan, eski ağa Nazım Turgut ve yeni ağa vekili Yüksel Erdoğan'la sahadaki vatandaşları selamladı.

Başpehlivanlık için yapılan müsabakada Ahmet Serbest'le yarışan Sait Bingöl rakibiyle normal sürede yenişemeyince puan sistemine geçildi. Yaklaşık 8 dakika rakibine karşı zorlu bir mücadele veren Bingöl aldığı puanla Zengibar'ın Başpehlivanı oldu.

Dereceye girenlere ödülleri, Kaymakam Mehmet Aktaş, AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, eski Malatya Milletvekili Ali Osman Başkurt, Belediye Başkanı İsa Özkan, eski güreş ağası Nazım Turgut, yeni güreş ağası vekili Yüksel Erdoğan tarafından takdim edildi.

Darende Spor Kulübü Başkanı Fatih Kumtepe, güreşlere Türkiye ve yurt dışındaki bazı ülkelerden 20 bölgeden 350 dolayında sporcu katıldığını açıklayarak, karşılaşmalarda mücadele eden ilk dörde ödül, diğerlerine harcırah verdiklerini bildirdi. Kumtepe ödüllerin toplamının 26 bin lira olduğu kaydedildi  58. Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali'ndeki güreşlerin sonuçları şu şekilde:

40 kiloda Murat Güzeç (Hatay), 45 kiloda Furkan Eker (Sivas), 50 kiloda Yakup Kozan (Kahramanmaraş), 55 kiloda Ahmet Çınar (Kahramanmaraş), 60 kiloda Tekin Soner (Kocaeli), 66 kiloda Halil Küpeli (Kahramanmaraş), 74 kiloda Ömer Çubukçu (Erzincan), 84 Adem Akbulut (Ankara) ve 96 kiloda Hakkı Ceyhan (Çorum)". Başpehlivanlığı ise Üniversitelerarası Olimpiyat Şampiyonu olan Sait bingöl (Erzurum) elde etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 634
Bu Ay : 5828
Toplam : 5828

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom