Çok satılan ve yeni çıkan kitaplar

İşte geçtiğimiz hafta en çok satan ve yeni çıkan kitaplar:

Çok satılan ve yeni çıkan kitaplar Malatya Kültür-Sanat


Haber 7 kitap Dünyası ve www.ilknokta.com internet satış sitesinin stratejik işbirliği ile hazırlanan, dağıtım şirketleri ve kitap satış mağaza zincirlerinin verileri esas alınarak hazırlanan listeye göre geçtiğimiz hafta çok satılan kitaplar listesi şu şekilde şekillendi ve şu kitaplar okurların istifadesine sunuldu:

Çok Satanlar

1- Çivisi Çıkmış Dünya - Amin Maalouf - Yapı Kredi Yayınları

2- Aşk - Elif Şafak - Doğan Kitap

3- Devlet-i Aliyye - Halil İnalcık - İş Bankası Yayınları

4- Maraz - Hande Altaylı - Remzi Kitabevi

5- Katre-i Matem - İskender Pala - Kapı Yayınları

6- Varlık Ve Hiçlik - Jean Paul Sartre - İthaki Yayınları

7- Kuantum ve Kur'an - R. Şanal - Ladybirds

8- Truva'nın İntikamı - Erhan Afyoncu - Yeditepe Yayınevi

9- Şafak Vakti - Stephenie Meyer- Epsilon Yayınevi

10- Bizim Gizli Bahçemizden - Nermin Bezmen - Doğan Kitap

11- Her Şey Seninle Başlar 9 + Yaş Grubu İçin - Mümin Sekman - Alfa Yayınları

12- Yeşil - Cemalettin Emeç, Murat Yıldırım - Timaş Yayınları

13- İhaneti Yaşamak - Erdal Sarızeybek - Pozitif Yayıncılık

14- Koralin Ve Gizli Dünya - Neil Gaiman - İthaki Yayınları

15- Ölüm Korkusunu Yenmek - Irvin D. Yalom - Kabalcı Yayınevi

16- En Son Yürekler Ölür - Canan Tan - Altın Kitaplar

17- Gezi - Türkiye Tatil Rehberi 2009 - Kolektif - Ekin Yayın Grubu

18- İlişki Üzerine - Jiddhu Krishnamurti - Ayna Yayınevi

19- Çaylak - John Grisham - Remzi Kitabevi

20- Şifalı Bitkiler - Ahmet Maranki - Mozaik Yayınları

 

Yeni Çıkanlar

İktidar Oyunu - Avni Özgürel - Etkileşim Yayınları

İktidarı ele geçirmek, hükmetmek ve yönetmek… İnsanlık tarihine baktığımızda çıkan bütün çatışmaların kaynağında hükmetme ve yönetme isteğinin izlerini görürüz.

Siyasetin İletişimi - Dr. Abdullah Özkan - Tasam

Siyaset ve iletişim alanlarını değişik boyutlarıyla ele alan “Siyasetin İletişimi” isimli kitap, TASAM Siyasal İletişim Enstitüsü yayınları arasında yayınlandı. Kitap, siyasal iletişim alanında uzman akademisyenlerin yazdığı 17 adet özgün makaleyi içeriyor...

Varlık Ve Hiçlik - Jean Paul Sartre - İthaki Yayınları
Varlık ve Hiçlik, hiç şüphesiz Jean-Paul Sartre’ın “başyapıtı”dır. Sadece Fransız felsefesi açısından değil genel olarak felsefe tarihi açısından da son büyük ontoloji denemesini temsil eder. Dolayısıyla önemini ve güncelliğini hâlâ korumaktadır ve hiç şüphesiz daha uzun yıllar korumaya devam edecektir. Çünkü, insan, ilk defa bu yapıtta, özgür olmaya “mahkum” edilmiştir...

Edebiyatımızda Hüzün - Mehmet Nuri Yardım - Yağmur Yayınları
Hüzün, insanî bir duygudur ve bize aittir. Üzüntü, keder, gariplik, burukluk karşılamıyor bu sözü. Melâl diye ifade edildi, ama tutmadı. Hüznü bize çok yakıştıran şairler, mısralarında bu duyguyu en ince ve zarif şekilde kaleme alıp yüreklere hitap ettiler. Kültürümüzde hüzün, çok geniş bir şekilde işlendi. Ninnilerimizde, manilerimizde, türkülerimizde ve şarkılarımızda hüzün hâkimdir.

Villa Meçhul - Tom Robbins - Ayrıntı Yayınları
“Tanuki’nin

Bayburtlu Zihni - M. Okan Baba - Heyamola Yayınları
Bayburtlu Zihni (1797–1860), döneminin en sivri dilli edebiyatçılarındandır. Bayburt'ta doğan, Trabzon'da eğitim gören, Osmanlı hâkimiyetinin olduğu coğrafyanın pek çok yerinde görev yapan Zihni, hem halk edebiyatında hem de divan edebiyatında eserler vermiştir. Dili yüzünden sürekli sürgün ve görev değişikliklerine uğramıştır. Toplum ve devlet baskısı karşısında çoğu zaman kendimizi gizler, susmayı tercih ederiz. Çünkü 'doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar' sözü halen itibar edilen bir söylemdir. Bu söz sanki Zihni için söylenmiş gibidir. O en beğendiği kişileri bile hicvetmekten çekinmemiştir. O nedenle, sıradan insanların dile getiremediği kötülükleri çekinmeden söylemesi halk tarafından çok sevilmesine neden olmuştur. Öyle ki ona atfedilen fıkralarla da bir halk kahramanı görüntüsü vermiştir.

İyi İnsan Olmak Çocuk Yetiştirmenin Püf Noktaları - Özgül Piyade Bozkuş - Destek Kulesi
Çok bilenlerin çoğaldığı, geleneksel yöntemlerin değersiz kabul edildiği modern çağ dediğimiz karmaşa çağı. Karmaşa çağı karışıklıklarından kurtulmak mümkün mü? Alışkanlıkların esiri çocuklar. Kolayı seçme yolunda irade eğitiminden yoksun bireyler. Ve ne yapacağını bilemeyen büyükler. Hangi bilgi bize uygun, bize yakın, bizi en çok ne değiştirir? Koşan toplumun peşinden yetişmek için koşan ve yorgun düşen çocuklar. Sorumluluğu bilme adına onlara yüklenen yüklerin ağırlığı. Çıkış noktası size en yakın gelen geçmişle bağlantılı bilgilerin değerler süzgecinden geçmiş damlaları.

Firar "Yargıtay-MİT-Alaattin Çakıcı Skandalı" - Lube Ayar - Profil Yayıncılık
Lube Ayar’ın yazdığı ‘Firar’ isimli kitapta ismi sıkça Alaatin Çakıcı ile geçen ve telefon görüşmelerinin kayıtları yayınlanan menajer Sinan Engin için ne yazalım, ne söyleyelim? Bu konuda susuyorum. Çünkü mahkeme sürüyor. Peki mahkeme sonucu Sinan Engin suçlu bulunursa Sayın Başkan Demirören görevinden istifa eder mi?

Yitik Hazinenin Kâşifi FUAT SEZGİN - İrfan Yılmaz - Yitik Hazine Yayınları
Fuat Sezgin, uzun yıllar uğraşarak İslam âlimlerinin kimi kaybolmuş, kimi sadece kitaplarda teorik olarak kalmış icâtlarını âletleştirmeyi başararak bu konuda da bir ilke imza atmıştır.İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi'ne merak uyandıracak ve bu sahada ilerlemeleri için bilim adayı gençlere yol gösterecek "Yitik Hazinenin Kâşifi" Prof. Dr. İrfan Yılmaz imzası taşıyor.

Osmanlı'nın Felaket Seneleri - Muammer Yılmaz - Yitik Hazine Yayınları
1683'te başlayan İkinci Viyana Bozgunu ile 1699 Karlofça Barışı arasında cereyan eden olayları anlatan "Felaket Seneleri", 1908' de İkdam gazetesinde tefrika edildikten sonra, 1912 yılında ilavelerle kitap halinde çıkmış ve 1913 yılında Kitaphane-i Askeriyye'de, İbrahim Hilmi tarafından ikinci baskısı yapılmıştır.

Mezarlık Kitabı - Neil Gaiman - İthaki Yayınları
“Sınırlar her zaman vardır –mezarlık ile onun ötesindeki dünya arasında, hayat ile ölüm arasında ve onların kesiştiği yerde.”
Neil Gaiman

Tragedya ile Sınırları Aşmak - Kerem Karaboğa - E Yayınları
Sanatsal duyarlılıkların büyük ölçüde yitirildiği, sanatsal ürünün hızla tüketilip piyasalaştığı, sanat eğitiminin can çekiştiği çağımızda yeni bir oyunculuk yöntemi ve bu oyunculuktan beslenen yeni bir tiyatro dili yaratma çabalarına belki de eskisinden daha çok ihtiyacımız var...

Büyük Matematikçi Ömer Hayyam - Hamit Dilgan - Kaynak Yayınları
Mimarlık Fakültesi Yüksek Matematik ve Matematik Tarihi hocası merhum Prof. Hamit Dilgan’ın Türkiye’de eşi bulunmayan Ömer Hayyam kitabını yeniden okurlara kazandırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Hayatımız Sınav - Cihat Şener - Notos Kitap
Anne Babalar ve Gençler İçin Vazgeçilmez Bir Yaşam Kılavuzu. Cihat Şener alışageldiğimiz eğitimcilerden çok farklı. Gençlere öğüt vermek yerine yol göstermeyi, anne babaları yönlendirmek yerine çocukların yolunu açmayı, öğretmekten önce anlamayı, sınavlarda başarılı olmak yerine hayatta başarılı olmayı, gerçekçi ve anlamlı olanı seçmeyi öneriyor.

Tanrı Kent ve Yitik Şarkılar - Jale Sancak - Turkuvaz Kitaplığı
İstanbul’un her köşesi bir hikâye barındırır. Hepsi birbirinden farklı binlerce hikâye, binlerce hayat gizlidir kuytu sokaklarında, pırıltılı binalarında. Aşklar, ihanetler, cinayetler, hırsızlıklar, mutluluklar ve mutsuzluklar gizlidir dört bir yanında.


Tüfek Omza - Nurettin Peker - Doğan Kitap
“Sevgili gençler bu kitabı okuyun! Nurettin Peker’in ve Türkiye’yi kurtuluşa çıkaran o yenilmez, yorulmaz kuşağın önünde saygıyla eğiliyorum, hepsini rahmetle anıyorum.”
Turgut Özakman

Villa Meçhul - Tom Robbins - Ayrıntı Yayınları
“Tanuki’nin erbezi torbasını paraşüt niyetine kullanarak gökten indiği bildirildi.” Düşünün bir kere, bu tümceyle başlayan bir roman okuru nasıl bir hayal dünyasına davet eder? Ve kim bilir, böylesine saçma, kaba saba, şaşırtıcı, iğrenç bir görüntünün ardından daha neler neler çıkacaktır ortaya?

Gölgeler Diyarı - Peter Straub - İthaki Yayınları
New England’da bir özel okulda iki çocuk arasında yaşamlarını sonsuza dek değiştirecek bir arkadaşlık şekillenir.Del Nightingale ve Tom Flanagan sadist okul müdürünün gözetimindeki ezici zorbalık ve dehşet düzeninden sağ çıkmaya mücadele ederlerken Del, Tom’u kendi sihirbazlık dünyasıyla tanıştırır.

Kum Saati Suikast Öncesi Son Günler - Ümran Avcı - Bilgi Yayınevi
Bu kitapta, Abdi İpekçi, Turan Dursun, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Onat Kutlar, Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu’nun son günlerini okuyacaksınız. Son günlerinin, saatlerinin, son dakikalarının hatta son saniyelerinin adım adım hikâyesini okurken de hayatlarında yarım kalanlara, geride yarım bırakılan hayatlara tanıklık edeceksiniz...

(Haber 7)


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 36
Bu Ay : 5230
Toplam : 5230

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom