Çakır, Alt Yapı Çalışmalarını İnceledi

Malatya Belediyesi tarafından İstasyon Caddesi'nde yapılan düzenleme ve yenileme çalışmalarının son aşamaya geldiği bildirildi.

Çakır, Alt Yapı Çalışmalarını İnceledi Malatya Haber

İstasyon Caddesindeki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, caddenin Malatya'ya yakışan bir görünüme kavuştuğunu vurguladı. İstasyon Caddesinde altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Kaldırım çalışmaları bitirildi. Buradaki duvarların işgali, caddeye taşmalar kaldırıldı. Şu an asfalt dökümü yapılıyor. Bir aydınlatma kaldı bir de son kat asfalt kaldı" bilgisini verdi. Caddenin yoğun olarak kullanıldığını anımsatan Çakır, "Pratik olarak da yoğun bir trafiği var. Yaptığımız düzenlemelerle artık Malatya'ya yakışan bir istasyon caddemiz var" dedi.

İstasyon Caddesinde gerçekleştirilen düzenleme çalışmaları kapsamında ilk etapta, cadde üzerindeki yağmur drenaj kanalı yapıldı. Ardından kanalizasyon ve içme suyu ile doğalgaz şebeke hatları yenilenerek abone bağlantıları yapıldı. Sonra da Telekom, Tedaş, Mobese hatları yenilendi. Daha sonra asfaltlama çalışmaları başlatıldı. Kaldırımlar doğal taşlarla kaplanarak cadde modern bir görünüme kavuşturuldu. Ayrıca, cep otoparklar, ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirildi. Dekoratif aydınlatma gruplarının kurulum çalışmalarının ise sürdüğü belirtildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 348
Bu Ay : 6432
Toplam : 6432

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom