AKP Heyetinden Bakanlara Ziyaret

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci ve milletvekilleri Ankara'da bakanlara ziyarette bulunarak kentin genel sorunları hakkında bilgi verdi.

AKP Heyetinden Bakanlara Ziyaret Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci ve milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin,Öznur Çalık, Cemal Akın, Ömer Faruk Öz ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır Malatya'nın sorunlarıyla ilgili Ankara'da bakanlarla görüştü.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile yapılan görüşmede şoför okulunun yerinin başka bir şekilde değerlendirilmesi, Battalgazi'deki uçak atış sahasının bulunduğu yerin üniversiteye devri ve bununla birlikte kayısımızın er ve erbaşların tüketmesi için onlara verilmesi ve Mania planıyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu" dedi.

Ulaştırma Bakanı ile yapılan görüşme hakkında da bilgi veren Tüfenkçi, "Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırımla yapılan görüşmede ise, başta kuzey çevre yolu olmak üzere Sivas yolunun duble olması, Yeşilyurt-Çelikhan yolunun yapımı, Malatya-Baskil arasındaki yolun karayoluyla sağlanması, teknik imkanlar sınırlıysa iki feribotun verilmesi, devam etmekte olan Malatya-Darende arası yol çalışmalarının, Erkenek Tüneli, İstasyon kavşağı ve Beylerderesi arasındaki yolun hızlandırılması konusunda görüşüldü. Ayrıca iletişim şirketlerinin çağrı merkezlerinin Malatya'da kurulmasına yönelik görüş beyan edildi. Yeşiltepe Tren garının arkasında bulunan alanın değerlendirilmesiyle ilgili fikirler paylaşıldı" ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yapılan görüşmede Karaciğer Enstitüsü'nün kurulması kararının Bakanlar Kurulu'na taşınması konusunda karar birliğine vardıklarını söyleyen Tüfenkçi, "Sağlık Bakanı Recep Akdağla yapılan görüşmede ise yapımı devam eden 840 yataklı hastanenin Kadın ve Çocuk ünitesi yapılması ve hastane inşaatının hızlandırılmasıyla ilgili görüşüldü. Başbakanımızın seçim döneminde söylediği 21 şehir hastanesinden biri bu hastane bünyesinde olacak. Ayrıca 150 yataklı fizik tedavi merkezinin bir an önce yapılması için karar alındı. Karaciğer Enstitüsü Kurulması için YÖK karar almıştı. Bu Bakanlar Kuruluna götürülecek ve bununla birlikte Karaciğer Enstitüsü de kurulmuş olacak. Pratisyen hekim sayısının artırılması aile hekimi uygulamasının yaygınlaştırılması ve yeni atamalar yapılması
konusunda talepler dile getirildi" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 749
Bu Ay : 5943
Toplam : 5943

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom