Haşerelere Karşı İlaçlama Çalışması

Malatya'da şehir genelinde sivrisinek, karasinek, üvez gibi haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları devam ettiği bildirildi.

Haşerelere Karşı İlaçlama Çalışması Malatya Haber

Malatya Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Malatya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü denetim ve kontrolündeki 5 adet pikap, 5 adet ULV cihazı, 2 adet atomizer, 1 adet pülverizatör, 23 adet sırt pompası ve 30 personelden oluşan ilaçlama ekipleri tarafından su kuyuları, fosseptikler, bitmemiş inşaatlar, dereler, hayvan barınakları, terk edilmiş binalar, çöp konteynırları, havuzlar, sulama kanalları ve mazgal gibi alanların 16-20 günlük periyotlarla ilaçlandığı bildirildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen ilaçlama çalışmaları kapsamında; Şehrimizin bütün mahalleleri ile birlikte Organize Sanayi, su arıtma tesisi, katı atık depolama sahası (çöp alanı), Mişmişpark fuar alanı ile yazın halkımızın yoğun ilgi gösterdikleri Abdullah Gül Parkı, İsmetpaşa Parkı, Dede Korkut Parkı, vb. park ve yeşil alanlarımız periyodik olarak sivrisinek, karasinek, üvez gibi haşerelere karşı ilaçlanmaktadır. Yapılan açıklamada, ilaçlama çalışmalarından beklenen sonucun alınabilmesi için ilgili kurum, kuruluş ve vatandaşlarımıza da bir takım sorumluluklar düşmekte olduğu ve daha temiz, sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yaşamamız için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerektiği belirtildi. Havuzların uzun süre su ile dolu bırakılmaması (En az haftada bir boşaltılması), Özellikle bina yönetiminin bodrumlarda olabilecek su sızıntılarını tamir etmeleri, Bahçe ve balkonlarda su kapları ve süs havuzları bidonlarda suların uzun sure durgun halde bırakmamaları, Bahçelerde aşırı sulama ve otlanmanın önlenmesi, Ev ve bahçelerde uzun sureli organik madde (çöp, çürümüş meyve sebze, hayvan gübresi vb.) bırakmamaları, Bahçe ve sokak aralarında su birikintilerine neden olduğundan halı yıkanmaması, Bozulan kırılan kuyu foseptik ve logar kapakları yenileri ile değiştirilmeli. Park ve mesire alanlarında piknik sonrası yiyecek atıklarının gelişigüzel atılmaması, çöp poşetlerine konularak çöp kutularına atılması gerekmektedir"  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 883
Bu Ay : 3367
Toplam : 3367

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom