Aspuzu'da Ramazan Geceleri

Malatya'da Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Abdullah Gül Parkı'nda gerçekleştirilen Aspuzu'da Ramazan Geceleri programı devam ediyor.

Aspuzu'da Ramazan Geceleri Malatya Haber

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen geceye, Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Erenli Belediye Başkanı İrfan Varol, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Ney dinletisi ile başlayan Aspuzu'da Ramazan Geceleri programı Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun gösterisi ile devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Kızılay Malatya Şubesi eski Başkanı Dr. Ali Yalçın, "Batı ve Sömürgecilik" adı altında bir konuşma gerçekleştirdi. Dr. Ali Yalçın, 20. ve 21. Yüzyılda, Batılıların temelinde kötülük yattığını ifade ederek, insanların Batı'dan korktuğunu söyledi. Dr. Yalçın, "Yakın zamana bakacak olursak, en önemli olay Afrika'nın şu an açlıkla sefaletle yaşadığıdır. Bu ülke bir sömürü ülkesidir. ABD, sömürüsü altındaki ülkelerin insanlarını ana rahminden korkutmaya başlamıştır. Hamile bayanları özellikle doğumu en yakın olan bayanları mancınığa koyarak herkesin gözü önünde katletmişlerdi. Bu kadınların çoğu ya havada korkudan ölmüştür, yada yere çakılarak parçalanarak ölmüştür. Bunları gören diğer bayanlar, ağabeylerine, kocalarına ve yakınlarına onlara itaat etmesi gerektiği konusunda baskı kurmuşlardır. Böylelikle bu insanlar korku imparatorluğu içinde yaşamaya mahkum edilmişlerdir. Adalet insanın fıtratında, yapısında var. Ama burada mağdur edende edilende bunları görmüyor. Herkes görüyor ama kör, herkes duyuyor ama sağır. Yani herkes rolünü çok iyi oynuyor. Şuan Türkiye, Afrika'ya yardım ederek aslında emparyalizme karşı çıkmaktadır. Gönderdiğiniz yardımlar sadece yardım olarak kalmıyor, sizler sömürüye, ABD'ye karşı çıkıyorsunuz. Batı kültüründe öyle yardım yoktur. Onlar 1 verir 5 alırlar. Gönderilen yardımlar ABD'nin izni olmadan o insanlara ulaşmıyor. Ama en azından o yardımlar ile sömürüye karşı çıktığımızı göstermekteyiz. Biz Müslümanlar gittiğimiz her yere adalet götürmüşüzdür. Şuan onlar gibi olmamız için çeşitli oyunlar oynanmaktadır. Bizler kendimize gelmezsek onlar gibi olmamız içten bile değil. Bugün itibariyle aile ilişkilerimizi, komşuluk ilişkilerimizi ve akraba ilişkilerimizi tekrar gözden geçirmek lazım. Birlik ve beraberlik aileden başlar, komşular ve akrabalar ile devam eder gider. Biten akrabalıkları, biten komşulukları geri kazanmamız lazım. Bizler ancak birlik ve beraberlik içinde ayakta kalabiliriz" dedi.

Dr. Ali Yalçın'ın konuşmasının ardından sahneye ilahi sanatçısı Dursun Çolak çıktı. Dursun Çolak, okuduğu ilahiler ile izleyenlere güzel bir gece yaşattı. Program gece geç saatlere kadar devam etti.

Bu arada, Aspuzu'da Ramazan Geceleri programında, 20 Ağustos Cumartesi günü Abdurrahman Önül sahne alacak. Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Abdullah Gül Parkı Ramazan Sahnesi'nde saat 22:30'da başlayacak olan konsere tüm Malatyalıları davet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 250
Bu Ay : 8309
Toplam : 8309

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom