Tekno Park başvurusu yapıldı

Malatya'ya Tekno Park kurulması için bakanlığa başvurulduğu ve onay beklendiği bildirildi.

Tekno Park başvurusu yapıldı Malatya Haber

Malatya İl Genel Meclisi, Temmuz ayı toplantılarını sürdürüyor. İl Özel İdaresi Salonu'nda İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündemdeki maddeler görüşüldü.

Gündemdeki maddeler görüşülmeden meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada Malatya'ya Tekno Park kurulması konusunda meclis üyelerine bilgi aktaran İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, "Malatyamıza büyük fayda getirecek, özellikle sanayicimize destek sağlayacak olan Tekno Park kurulması için çalışmalar başlatıldı. İnönü Üniversitesi, İl Özel İdaresi, Malatya Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, GAP Tekstil, Organize Sanayi Bölgesi işbirliği ile İnönü Üniversitesi bünyesinde Tekno Park kurulması planlandı ve başvuru yapıldı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın kararı bekleniyor. Bakanlar Kurulu kararıyla üniversitemiz bünyesinde Tekno Park kuruluşu gerçekleştirilecek" dedi.

İl Genel Meclisi toplantısında gündemde olan maddeler görüşülürken, Arapgir ilçesi Berenge Mahallesi'ndeki mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan 2 dükkan, otel, lokanta, kıraathane ve 250 ton kapasiteli soğuk hava deposu ile Doğanşehir ilçesi Doğu Mahallesi'nde bulunan 250 ton kapasiteli soğuk hava deposunun satılmasına

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 120
Bu Ay : 7757
Toplam : 7757

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom