Ağbaba, Dernek Ve Vakıfları Ziyaret Etti

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya'daki temasları kapsamında bazı vakıf ve dernekleri ziyaret etti.

Ağbaba, Dernek Ve Vakıfları Ziyaret Etti Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Veli Ağbaba ilk olarak, Engelliler Merkezi'ni ziyaret etti.

Engelli bir vatandaşın çalmış olduğu bağlamaya eşlik ederek türkü söyleyen Ağbaba, ziyareti esnasında yaptığı konuşmada, engellilere verdikleri önemi belirterek, "Burayı kuran, buraya emek veren herkese ve sizlere ben çok teşekkür ederim. Bir ilde, bir merkezde, bir ülkede çağdaş olmanın ölçütü engellilerin rahat yaşamasıyla orantılıdır. Engellilerimiz ne zaman siyasi anlamda, sosyal anlamda, kültürel anlamda gerçek manada kendilerini gösterebilirlerse bizler de o zaman tam anlamıyla çağdaş bir ülke de çağdaş bir il de yaşıyoruz demektir. Seçim süresince bizler engellilerin yaşadığı çeşitli problemleri daha yakından gördük. Oy kullandığım sandıkta engelli arkadaşlarımızın oy kullanamadığını, üst katlardaki sandıklara gidebilmek için büyük zorluk yaşadıklarını gördüm.Onların üzüntülerine tanık oldum. Engellilerin hür iradeleri ile oy kullanmalarının sağlanabilmesi amacıyla TBMM açıldığında bir önerge vereceğimi belirtmek istiyorum.Engellilerin hakları hazırlanan yasalar ile güvence altına alınmış olsa da bu yasaların uygulanamadığını ve engellilerin haklarını tam anlamıyla kullanamadığını görüyoruz.Ülkemiz de ki engellilerin her anlamda sorunlarını çözmediğimiz sürece bizler kendimizi başarılı saymayacağız. Hiç kimse de kendisini başarılı saymasın” dedi.

"YENİ BİR ENGELLİLER MERKEZİ İNŞA EDİLSİN"

Ağbaba, konuşmasının devamında, "Engellilerimizin her anlamda özgürce hareket edebilmelerini sağlamak için her türlü hizmete hazırız. Belediye Başkanı'na da buradan sesleniyorum. Malatya'ya yakışır, engellilerin daha aktif, daha sosyal olabileceği yeni bir engelliler merkezi inşa edilmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz ise, "Son 2 yıldır Malatya engelliler açısından yaşanabilir bir kent olmuştur. Başkanımız almış olduğu araçlarla yapmış olduğu etkinliklerle engellilerimizi bağımsızlaştırmış oldu. Bu noktada da mecliste de sizler de engellilere destek olursanız engellilerimiz biraz daha bağımsızlaşırlar. Uzanabildiğimiz yer gidebildiğimiz yer biraz daha genişler. Bu nokta da sizlerden desteklerinizi bekliyoruz" diye konuştu.

"VAKIFLAR AYRIM YAPILMADAN HİZMET ALMALIDIR"

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı'nı ziyaret eden Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "15-18 Ağustos tarihlerinde 48.si düzenlenecek Hacı Bektaşı Veli'yi anma etkinlikleri öncesi vakfımızı ziyaret ederek sorunları tekrar değerlendirmek istedik. Ben vakıf binasının yapılışını çok iyi bilen insanlardan biriyim. Çok büyük zorluklarla yapıldı. Bu ülkeyi yöneten insanlar Türkiye'yi adaletli bir şekilde yönetmelidir. Ellerinde ki teraziyi dengeli tutmalıdır. Burası tüm topluma hizmet eden bir vakıf.Ancak bu Vakfımız maalesef istenilen desteği görmemektedir. İnşallah önümüzde ki dönemde bu tür vakıflar ayrım yapılmadan hizmet görürler. Bizler sizlerle sürekli diyalog içerisinde olup, yapacağımız her faaliyette, atacağımız her adımda sizlerin desteğini alacağız. Sizlerin görüşünüze kulak vereceğiz.Sorunlarınızla ilgili mecliste gereken her türlü çalışmayı yapacağız. Bu konu da sizlerin görüşünüzü meclise yansıtmaya çalışacağım" diyerek vakıfların sorunlarına kulak vereceklerini belirtti.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli ise, "Sayın Veli Ağbaba'nın milletvekili seçimlerinden sonra bütün ilçeleri, bütün mahalleleri büyük bir performansla gezerken halka ulaşması ve hatta kendisine büyük bir teveccüh ve büyük bir sevgi demeti oluşturması biz Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı olaraktan bundan gerçekten büyük bir onur duyuyoruz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi Aziz Atatürk'ün kurduğu partidir. Laik devlet sosyal hukuk kavramlarının güvencesi olan bir partidir. Demokrasimizin özveriyle çalışmasına mütenasip cumhuriyetimizin temel ilkelerini uygulaması ve Veli Ağbaba'nın da milletvekili seçilmesi bizleri son derece memnun etmiştir. Malatyamız'a böyle atılımcı böyle faal hizmet verecek insanlar lazım. Bizler kendisinin sürekli arkasındayız, kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

"YENİ ANAYASA TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİN GÖRÜŞLERİ İLE HAZIRLANMALI"

Hacı Bektaşı Veli Kültür Merkezi'ne yapmış olduğu ziyaretten sonra Cem Vakfı'nı ziyaret eden Veli Ağbaba yapmış olduğu konuşmada şunları kaydetti.

"Cem Vakfı kurulduğu günden bu yana halkın sorunlarına kulak veren ve her konuda görüşünü bildiren bir kurum. Alevilerin sorunlarını biliyoruz. Anayasal haklarını tam anlamıyla alamadıklarını da görüyoruz. Yeni anayasa hazırlanırken mutlaka toplumun tüm kesimlerinin görüşleri alınmalı ve onların istekleri anayasal güvence altına alınmalıdır. Cem evlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi için mecliste yasal düzenleme yapılması amacıyla çalışmalar yapacağım. Meclisteki çalışmalarımızı sizlerin düşünce ve görüşlerinizle yapmaya çalışacağız. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum sizlere çok teşekkür ediyorum."

Cem Vakfı Başkanı Eşref Doğan ise, "Veli Bey partisine emeği olduğu kadar Malatya’mıza da emeği olan bir kişi. Bu emeğinin de artarak devam edeceğine inanıyorum. Malatya problemleri olan bir şehir. Yerleşim yeri olarak, sulama problemleri olarak ancak inancımız şudur ki Milletvekilimiz Veli Ağbaba elinden geleni en iyi şekilde yapacaktır. Ben tekrar ziyaretlerinden dolayı memnuniyetimi belirtmek istiyorum" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 851
Bu Ay : 2380
Toplam : 2380

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom