Veli Ağbaba'dan, Mahalle Ziyaretleri

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Veli Ağbaba'dan, Mahalle Ziyaretleri Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Veli Ağbaba ilk olarak Hasan Varol Mahallesi'ni ziyaret etti. Ağbaba ziyareti esnasında yaptığı konuşmada her zaman Malatya halkının emrinde olduğunu ifade ederek, "Hepimizin ortak bir menfaati var ortak bir şey için çalışıyoruz. Hepimiz Malatya'nın daha yaşanabilir bir kent haline gelmesi için çalışıyoruz. Mahallelerinizin çıkarları için her zaman çalışacağız. Bunun için sesimi yükseltmem gerekiyorsa sesimi yükselteceğim. İş birliği yapmam gerekiyorsa iş birliği yapacağım. Her zaman hataları, eksikleri söylemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

21 YILDIR İLK DEFA BİR MİLLETVEKİLİ MAHALLEMİZE GELDİ

Hasan Varol Mahallesi Muhtarlığı ziyaretleri sırasında İstiklal Mahallesi Muhtarı Levent Yener ile Hasan Varol Mahallesi Muhtarı Dursun Sayın'ın Milletvekili Ağbaba'yı ortak karşıladıkları dikkatlerden kaçmazken, mahalle muhtarları Milletvekillerinin kendilerini ziyaret etmediklerinden şikayetçiydi. Hasan Varol Mahallesi Muhtarı Dursun Sayın yapmış olduğu konuşma şunları ifade etti:

"Vekilime çok teşekkür ederim. 21 senelik muhtarım. İlk defa bir milletvekili bizim kapımızı çaldı. Bu durumdan oldukça bahtiyarım. Mutluyum. Gönül arzu ediyor ki tüm milletvekilleri gelsinler bizleri ziyaret etsinler, derdimizi dinlesinler. Mahallemizin sorunlarını sorsunlar, bizler onlardan başka bir şey istemiyoruz" dedi.

İstiklal Mahallesi Muhtarı Levent Yener ise, "Sayın vekilime bizleri onurlandırdığı için teşekkür ederim. Muhtarlığımız 3 yıldır bulunmakta. Bu 3 yıl içerisinde ilk gelen milletvekili sizlersiniz. Sizlere mahallem adına çok teşekkür ediyorum" sözleriyle milletvekiline teşekkürlerini sundu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BÜYÜK SORUNLAR YAŞANIYOR

Hasan Varol Mahallesi'nde ki ziyaretlerinden sonra Beydağı Mahallesi'ne geçen Veli Ağbaba, "Son yıllar da Malatya'da kentsel dönüşümde birçok sorunlar yaşandı. Kentsel dönüşüm ile Beydağı Mahallesi sıklıkla gündeme gelmeye devam ediyor. Beydağı Mahallesi'nin yaşamış olduğu sorunları defalarca gündeme getirdik. Bizler kentsel dönüşüm yapılırken insanların mağdur edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Çağdaş ülkelerde bu gibi olaylarda insanlar kesinlikle mağdur edilmiyorlar. Kentsel dönüşüm; insanlar mağdur edilmeden, sosyal devlet anlayışı ile gerçekleşmelidir" diye konuştu.

Beydağı Mahallesi Muhtarı Adugüzel Demirhan ise, "12 Haziran'da yapılan seçimlerde halk sizleri tercih etti. Gönül isterdi ki 2 tane, 3 tane milletvekili çıksın ama nasip sizlerinmiş. Ben sizlerin iyi niyetinize, dürüstlüğünüze inanıyorum. Ben inanıyorum sizlerin her koşulda Malatya'ya hizmet edeceğinize. Rabbim sizleri muvaffak eylesin" diye düşüncelerini ifade etti.

"YAVUZ SELİM MAHALLESİ CAZİBE MERKEZİ OLABİLİR"

Yavuz Selim Mahallesi'ne de ziyaretlerde bulunan CHP Malatya Milletvekili, "Bizler milletvekili olduğumuz günden bu yana tüm mahallelerimizi geziyoruz. Sorunları dinliyoruz. Halkımızla, muhtarlarımızla, partilerle parlamento arasında köprü görevi kuruyoruz. Daha yeni bir mahalle olmasına rağmen sorunlar yaşamanız çok kötü. Sorunlarınızın çözümü için yerel yönetimi göreve davet ediyorum. Sorunlarınızın çözümü için ilgili makamlara başvuracağım. Burası doğru bir şekilde gelişebilirse Malatya cazibe merkezi haline gelir" sözleriyle teşekkürlerini ifade etti.

Mahalle Muhtarı Mustafa Turhan ise mahallelerinin sıkıntılarının çok olduğunu bu sıkıntılarla ilgili başvurularını yaptıklarını ve cevap alamadıklarını milletvekiline iletirken, sorunlarının çözülmesi için yardım istedi.

Son olarak Başharık Mahallesinde teşekkür ziyaretlerinde bulunan Veli Ağbaba, "Mahallelerimiz gelişirse Malatya'da dolayısıyla gelişmiş olacak. Bunun mücadelesini vereceğiz. Muhtarlar en demokratik yollarla seçilen kurumlar. Bunun da önemini biliyoruz. Bizler bu düşüncelerle Malatyamız'a hizmet etmeye çalışacağız Malatyalılar'ın vermiş olduğu yetkiyle her alanda Malatya'nın çıkarlarını yüksek sesle savunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 603
Bu Ay : 4160
Toplam : 4160

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom