İftar Paraları Afrikaya Gönderilecek

Memur - Sen Malatya İl Temsilciliği bu yıl Ramazan ayında düzenlemiş bulundukları iftar programlarının tamamını iptal ederek, bu programlara ayrılan kaynağı Afrika'daki açlık çekenlere gönderecek.

İftar Paraları Afrikaya Gönderilecek Malatya Haber

Memur - Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, sendika yöneticileriyle birlikte sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, "Memur-Sen ailesi olarak, insanlığın ölmediğini, vicdanların tükenmediğini, erdemliliğin sözlüklerde kalmadığını göstermek için yardımlar Afrika'ya, Afrikalı masum çocuklara diyoruz. Bu mesajın aslında ülkemizin bütün sivil toplum kuruluşlarının hatta bütün insanlığın mesajı olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda, Genel merkezimiz, bağlı sendikaların genel merkezleri, il ve ilçe teşkilatlarımızın bu yıl Ramazan ayında düzenlemiş bulundukları iftar programlarının tamamını iptal ettik. Bu programlara ayrılan kaynağın Afrika'daki açlık çeken, susuzluktan kıvranan kardeşlerimize gönderilmesini uygun gördük" ifadelerini kullandı.
"İnsani ve vicdani görevimizi yerine getirmek, küresel sermayenin karşısına küresel iyilikle çıkmak, kültür ve medeniyetimizden miras kalan yardımlaşma ve dayanışmayı zirveye çıkarmak için; Afrikalı kardeşlerimize, milletimizle ve kamu görevlileriyle birlikte biz de merhamet elimizi uzatıyoruz. Bu kampanyalarla, Anadolu insanının gönlünden, kalbinden, vicdanından sağanak sağanak yardımların yağacağına inanıyoruz. Afrikalı çocuklarımız başta olmak üzere bu sıkıntıyı yaşayanlara buradan seslenmek istiyorum: Üzülmeyin, ye'se kapılmayın, Anadolu'da anneleriniz, ablalarınız, ağabeyleriniz ve kardeşleriniz var, her zaman da var olmaya devam edecekler" diyen Yıldırım, açıklamasını özetle şöyle tamamladı:

"Afrika ölümün kıyısında yardım beklerken başta İslam Dünyası olmak üzere dünyanın sessizliğini sürdürmesini anlamakta zorlanıyoruz. Afrika’ya yardım öncelikle biz Müslümanların görevidir. Batılı güçler konu savaş ve ölüm olunca çok cömert davranırken, yardım ve yaşatmak olunca olabildiğince cimrileşmektedirler. Evcil hayvanlar için milyar dolarlar harcıyorlar. Aynı duyarlılığı açlıktan ölen çocuklara da göstermelerini bekliyoruz. Savaşa harcanan paralar milyonlarca Afrikalıyı kıtlık ve kuraklık felaketinden çıkarmaya yeter de artar bile." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 722
Bu Ay : 4166
Toplam : 4166

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom