Mehmet Moran'dan İki Öneri

"Vagon onarım fabrikası Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi marifeti ile Tarımsal Gübre Üretim Fabrikası olarak açılmalı ve Bit Pazarı'nın olumsuz hali giderilmeli, yani transfer edilmeli yada onarımla yeniden modernize edilmesi için tedbir alınmalıdır"

Mehmet Moran'dan İki Öneri Malatya Haber

Malatya Belediyesi Meclisi Bağımsız Üyesi Mehmet Moran, "Vagon onarım fabrikası Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi marifeti ile Tarımsal Gübre Üretim Fabrikası olarak açılmalı ve Bit Pazarı'nın olumsuz hali giderilmeli, yani transfer edilmeli yada bir tadilat ve onarımla yeniden modernize edilmesi için tedbir alınmalıdır" önerisinde bulundu.

Bağımsız Üye Mehmet Moran, yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 30 yıl önce yapılan Malatya ilinin Tavşantepe mevkiinde bulunan vagon onarım fabrikası geçen süre zarfında amacına uygun olarak hizmete sokulamamıştır. Bir defasında tütün deposu olarak kullanılırken büyük bir yangına maruz kalmıştır. Geçen süre zarfında değerlendirilmek amacı ile birkaç çalışma yapılmış fakat bir sonuç alınamamıştır. Büyük bir ekonomik değeri olan bu milli değerimiz çürümeye terk edilmiştir. Büyük bir akonomik değeri olan bu tesisimizi daha fazla zarar görmeden hemen acilen Malatya ekonomisine kazandırmak gerekmektedir. Bu tesis üretim ve istihdam alanı olarak Malatya halkının hizmetine kazandırılmalıdır. Merkezi yönetim bu konuda birkaç defa girişimde bulundu ise de başarılı olamamışlardır. Bahis konusu olan vagon onarım fabrikası Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi marifeti ile Tarımsal Gübre Üretim Fabrikası, tarım sektöründe kullanılan yem fabrikası veya Malatya yerelinde ekonomi alanında söz sahibi kurum, kuruluş veya kişilerin görüşleri alınarak, Malatya halkına kazandırılmalıdır. Söz konusu alan Malatya halkına sosyal, kültürel, ekonomik, istihdam başta olmak üzere büyük değerler kazandıracaktır " ifadelerini kullandı.

Moran, şöyle devam etti:

"Malatya'mızın merkezinde Adliye binasının hemen yanında mevcut çevre yolu kenarında halk arasındaki ifadesi ile bir Bit Pazarı bulunmaktadır. Bu pazar dar gelirli vatandaşımıza hitap etmektedir. İkinci el eşya alınıp satılmaktadır. Bu sebeple önem arzetmektedir. Ancak; pazarın sosyal konumu, hizmet alanının genel durumu harabeye dönüşmüş briket duvarları çürümüş ahşap iskeleti ve kaplama sacları ile tam bir hezimet tablosu olmakla beraber, mevcut alanda hizmet üreten insanların onur ve haysiyetini incitir durumdadır. Ayrıca çevresinde hizmet üreten kamu kurum ve kuruluşları için olumsuz bir görüntü arzetmektedir" diyerek, daha sonra şu öneride bulundu:

"Bu sebeple; mevcut alanda hizmet üreten esnafımız mağdur edilmeden, onayları alınmak kaydı ile uygun ve modern bir alan tahsis edilerek olumsuz hali giderilmeli yani transfer edilmeli yada bir tadilat ve onarımla yeniden modernize edilmesi için tedbir alınmalıdır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 91
Bu Ay : 2575
Toplam : 2575

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom