Aynı Anda 10 Köpek Saldırdı

Malatya'da başıboş bırakılan 10 köpekten oluşan köpek sürüsünün saldırısına uğrayarak ağır yaralanan 9 yaşındaki Gülbahar adlı kız çocuğu hayati tehlikeyi atlattı.

Aynı Anda 10 Köpek Saldırdı Malatya Yaşam-Sağlık

Alınan bilgiye göre, olay, 4 gün önce Malatya merkeze bağlı Karagöz Köyü Yapraklı Mezrasında meydana geldi. Havuzda halı yıkayan annesinin yalnız başına bıraktığı Gülbahar Kar adlı 9 yaşındaki köpek, o esnada arazide başıboş halde gezen 10 köpekten oluşan köpük sürüsünün saldırısına uğradı. Kız çocuğu bir süre köpekler tarafından yerden sürüklenirken, vücudunun ve başının büyük bir kısmı yara içinde kaldı.

Çığlık sesleri üzerine çevrede bulunanların yardımı ile köpeklerin elinden kurtarılan kız çocuğu ailesi tarafından önce Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak ilk müdahale sonrasında İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edildi.

Vücudunda ve kafasında yaralar oluşan ve iki kaburgasında da kırık tespit edilen Küçük Gülbahar'a Çocuk Cerrahisi Servisi'nde Prof. Dr. Sema Uğuralp ve Çocuk Cerrahisi Servisi doktorları tarafından müdahale edildi.

Çocuk Cerrahisi Yoğun Bakam Servisi'nde tutulan çocuğun durumunu iyiye gittiği ve hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

Annesi Elifhan Kar'ın başında durduğu küçük Gülbahar'ın Çocuk Cerrahi Yoğun Bakım Servisi'ndeki tedavi ve takip işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Öte yandan, anne Elifhan Kar, çocuğunun sağlığına kavuşmasından dolayı emeği geçen doktorlara teşekkür ederek, olayın 10 köpeğin saldırması sonucu meydana geldiğini söyledi.

Küçük Gülbahar'ın vücudundaki ve kafasındaki yara izleri, görenleri dehşete düşürüyor.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 800
Bu Ay : 6780
Toplam : 6780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom