Ağaçlandırma Kampanyasına Destek

Malatya Rotary Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, Malatya Valisi Ulvi Saran'ı ziyaret etti.

Ağaçlandırma Kampanyasına Destek Malatya Haber

Malatya Rotary Kulübü geçmiş dönem başkanı Hamdi Özcan, önceki dönemde gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti. Özcan, Pakistan'da gerçekleşen sel felaketi nedeni ile evsiz kalan insanlara Pakistan'da Türk Kızılay’ı aracılığı ile 3 adet Mevlana Evi yaptırdıklarını, Malatya Valiliği tarafından organize edilen "Malatya Okuyor" Kampanyasına destek olmak amacı ile kitap toplama kampanyası yaptıklarını, il içi ve dışından 2 bin 500'den fazla kitabın toplandığını ve bunların 13 ilköğretim okulu, bir lise, Malatya ceza evi ve köy odalarına dağıtıldığını ve bu projenin halen devam ettiğini, 13 üniversite öğrencisine karşılıksız öğrenim bursu verdiklerini, engellilerle, şehit aileleri ile ortak projeler gerçekleştirdiklerini, yurt dışına gençleri gönderdiklerini ve yabancı gençleri ağırladıklarını anlattı.

Malatya Ağaçlandırma Kampanyası’na maddi katkıda bulunduklarını ileten Özcan, banka makbuzunu Vali Saran'a sundu. Özcan, "Yapılan yardımla Beydağlarında binden fazla ağaç dikilebilecek. Bir sivil toplum örgütü olarak Malatya Beydağları'nda sürdürülen ağaçlandırma kampanyası takdire şayandır. Çünkü gerçekleştirilen proje kayaları oyarak yoğun emek isteyen bir uygulamadır" ifadelerini kullandı.

Malatya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Prof. Dr. Ali Güneş ise ilköğretim okullarında su temalı resim yarışması yapmak istediklerini, bu şekilde öğrencilerde suyun doğru, sağlıklı ve tasarruflu kullanılması konusunda bilinç oluşturmayı amaçladıklarını iletti.

Güneş, ayrıca bu yıl Battalgazi ilçesini proje alanı olarak belirlediklerini, burada okullarda göz kırma kusurlarının belirlenmesi çalışması, çevre temizliği, hijyen, sigara, gibi konularda çeşitli projeler yürüteceklerini ve kulüplerinin ise sigarasız kulüp olması için çaba sarf edeceklerini söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1022
Bu Ay : 7106
Toplam : 7106

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom