Dış Ticaret Yetiştirme Kursu Sertifika Töreni

Malatya'da açılan nitelikli dış ticaret elemanı yetiştirme kursunu tamamlayanlara törenle sertifikaları verildi.

Dış Ticaret Yetiştirme Kursu Sertifika Töreni Malatya Eğitim

Malatya'da açılan nitelikli dış ticaret elemanı yetiştirme kursunu tamamlayanlara törenle sertifikaları verildi.

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Sosyal Destek Projesi (SODES) işbirliğiyle açılan nitelikli dış ticaret elemanı yetiştirme kursunun sertifika töreni TSO Salonu'nda gerçekleştirildi. Düzenlenen sertifika töreninde konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, TSO olarak ticaret ve sanayide gelişmeyi sağlamak için çaba göstermenin yanı sıra, bu alandaki eleman ihtiyacının karşılanması için çalışmalar yaptıklarını bildirerek, "Türkiye'nin hedefi olan 500 milyar dolar ihracat yapılması için kaliteli ürün üretmek gerekiyor. Topyekun kalkınmak istiyorsak, üretmek ve ihraç etmekten başka çaremiz yoktur. İşsizliğin önüne geçmek için, üretmek, ihracat yapmak ve istihdam oluşturmak gerekir" ifadelerini kullandı.
Erkoç, sertifika alan 20 kişinin firmalar tarafından istihdam edileceklerine inandığını vurguladı.

Ticaret ve Sanayi Odası Sanayi Şube Müdürü Abdullah Duran ise, 9 ay önce başlattıkları ve 20 kişinin katıldığı nitelikli dış ticaret elemanı yetiştirme kursu hakkında bilgi aktarıp, proje kapsamında bilgisayar işletmenliği eğitimi, yabancı dil, dış ticaret, uluslar arası ticaret hukuku, kişisel gelişim ile pazarlama eğitiminin 672 saat verildiğini bildirdi.

Konuşmalardan sonra, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Malatya Müdürü Müjde Kazık, Sosyal Destek Projesi (SODES) Uzmanı Eyüp Özpolat, Ticaret ve Sanayi Odası Sanayi Şube Müdürü Abdullah Duran, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi Hacı Mehmet Dursun, kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 262
Bu Ay : 4628
Toplam : 4628

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom