Milletvekillerinden Bem Bir Sen'e Ziyaret

Bem Bir Sen, Malatya Belediyesi ve İl Özel İdaresi ile toplu sözleşmeye oturacak.

Milletvekillerinden Bem Bir Sen'e Ziyaret Malatya Siyaset

AK Parti Malatya milletvekilleri Mücahit Fındıklı ve Ömer Faruk Öz, Belediye ve İl Özel İdaresi Çalışanları Sendikası (Bem Bir Sen) Malatya Şubesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bem Bir Sen Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar, "Ömer Faruk bey, seçilmeden önce Bem Bir Sen'in üyesidir. Seçimden sonra da, Memur Sen ve Bem Bir Sen'in üyeliği daha güçlü devam ediyor. Mücahit Bey'in de, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı hayırlı olsun diyoruz" ifadelerini kullandı.

"Türkiye'nin en büyük konfederasyonu olan Memur Sen, hükümetimizle toplu sözleşmeyi beraber imzalayacağız" diyen Acar, "Malatya Belediyesi ile de 8. ayda toplu sözleşme görüşmelerine başlayacağız. İl Özel idaresi çalışanları ile toplu sözleşme görüşmelerimiz olacak. Konu İl Genel Meclisi'nde de ele alınacak" şeklinde konuşmasını tamamladı.

Milletvekili Ömer Faruk Öz ise, "Memur Sen Konfederasyonu'na bağlı Bem Bir Sen'i ziyaret etmekten mutluluk duyuyoruz. Memurların bireysel halk ve özgürlüklerini yakından takip ediyoruz. Yıkıcı değil, yapıcı üsluplarıyla ayrıca onları tebrik ediyoruz. Sendikacılık olmazsa olmaz bir sivil toplum örgütüdür. Kamu ve özel sektör çalışanlarının her zaman sendikalı olmalarını istiyoruz" diyerek, yapıcı bir politika izleyen Bem Bir Sen'i kutladı.

"Memur Sen ve Bem Bir Sen, siyasi parti yandaşlığı değil, demokratik çıtanın yükselmesi noktasında hükümetimize katkı vermişlerdir" diyen Fındıklı, istikrardan, huzur ve güvenden yana olanları her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı, Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı ise, sivil toplum örgütü olarak son derece başarılı çalışmalar sergileyen Memur Sen ve Bem Bir Sen'in her zaman yanlarında olduklarını dile getirerek, "Hükümetimiz demokratikleşme çalışması ve anayasa değişikliğinde toplu sözleşme hakkı getirmiştir" dedi.

Ziyarette, belediye meclis üyesi Aziz Görgeç, AK Parti yöneticileri Murat Turgut ve Coşkun Çetin de yer aldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 436
Bu Ay : 4136
Toplam : 4136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom