Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Sürüyor

Malatya'da "Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyası kapsamında yaptırılacak Çetin Palancı İlköğretim Okulu'nun protokolü törenle imzalandı.

Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Sürüyor Malatya Haber

Okul yapım protokolü, Malatya Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve işadamı Çetin Palancı tarafından Valilik'te düzenlenen törenle imzalandı. Törende konuşan Çetin Palancı, "80'i aşkın yaştayım ve hep çalıştım. İstanbul'da Malatya Pazarı olarak ilimize hizmet etmekten gurur duyuyorum. Daha evvel ufak tefek katkılarımız olmuştu. Okul yaptırmak en güzel hizmet. Bizim için bundan sonra daha büyük projelerimiz olacak" dedi.

Vali Ulvi Saran ise, yatırımların en büyüğünün insana yapılan yatırım olduğunu belirterek, "Bu okul, hem Malatya'mıza hem insanlığa büyük katkısı olacak. Kendilerini tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da, "Yapılacak okulun hayırseverimiz tarafından 2 yıl içinde tamamlanması planlanmıştır. Okulumuz 16 derslikli olup, normal öğretimde 480 öğrenci, ikili öğretimde ise 960 öğrenci kapasiteli olacak. Karakavak bölgesinin ihtiyacına cevap verecektir" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 365
Bu Ay : 5559
Toplam : 5559

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom