150 Kişilik Gezi Gemisi

Malatya ile Elazığ arasında geniş bir su yüzeyine sahip olan Karakaya Barajı üzerinde, Malatya Valiliği'nin girişimiyle 150 kişilik bir gezi gemisinin yapımına başlandı.

150 Kişilik Gezi Gemisi Malatya Haber

Atabey İskelesindeki 150 kişilik geminin yapım çalışmalarını inceleyen Vali Ulvi Saran, "Tüm Malatyalılara hizmet verecek olan gezinti gemisi ile Karakaya Baraj Gölü üzerinde halkımızın gezinti ihtiyaçları karşılanmış olacak. Karakaya Barajı, Malatya ile Elazığ arasında çok geniş bir su yüzeyine sahip. Malatya ve çevresinde 500 bin insan yaşıyor, baraj gölü üzerinde insanlarımıza hizmet verecek bir teknenin bulunmaması, bir gezinti ve yemek yenilecek bir teknenin bulunmaması bir eksiklikti. Böylesine önemli bir eksikliğin giderilmesi için valilik olarak öncülük yaptık, 24 metre boyunda 150 kişilik yazlık ve kışlık bölümü bulunan, insanların yemek yiyebilecekleri ve gezinti yapabilecekleri bir tekneyi kızağa koyduk. Bu tekneyi valiliğimizin öncülüğünde ve ortaklığında bir özel sektör girişimiyle yürütüyoruz. Malatya halkı Karakaya Barajından istifade etme imkanına sahip olacak" dedi.

Vali Saran, geminin turistlere Nemrut Dağı'na gitme konusunda alternatifte sağladığını belirterek, turistlerin Karakaya Barajı üzerinde Doğanyol ilçesine kadar gezinti yaparak oradan kısa mesafeden karayolu ile Nemrut Dağı'na ulaşımının da sağlanabileceğini söyledi.

Vali Saran, geminin üç ay sonra Karakaya Barajında faaliyet göstereceğini ifade etti.

Geminin yaklaşık maliyetinin 1.6 milyon TL olacağı ifade edildi. Geminin inceleme gezisine Battalgazi Kaymakamı Abdulmuttalip Aksoy ile Kale Kaymakamı Ender Faruz Uzunoğlu da katıldı. Vali Saran ve kaymakamlar, geminin iskeletinde kaynak yaptı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 157
Bu Ay : 157
Toplam : 157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom