Ramazan Fırsatçıları İçin Denetimler Artacak

Tüketici Hakları Derneği Malatya Şube Başkanı Zuhal Dişer, "Ramazan fırsatçıları için şimdiden resmi ekipler kurulmalı ve çarşı pazar denetimi artırılmalı" dedi.

Ramazan Fırsatçıları İçin Denetimler Artacak Malatya Haber

Tüketici Hakları Derneği Malatya Şube Başkanı Zuhal Dişer, "Ramazan fırsatçıları için şimdiden resmi ekipler kurulmalı ve çarşı pazar denetimi artırılmalı" dedi.

işer, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "11 ayın sultanı mübarek ay Ramazan'ın yaklaşması ile piyasada hareketlilik gözlenmekle birlikte Ramazan fırsatçıları da her yıl olduğu gibi bu yılda olacağı tahmin edilmektedir. Tüketici olarak, temel gıda maddeleri dâhil meyve ve sebzenin fiyatlarını kontrol edip not alınız. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, ayrıca her tür gıdaya yönelik tüketim maddesini bugünden fiyat ve paha bakımından not alın. Ramazan'da aşırı fiyat abartısı zamlanma olaylarının önüne geçmek ve fırsatçılara göz açtırmamak için el birliği ile mücadele edelim. Haksız kazanca tüm tüketiciler olarak direnç gösterilim" ifadelerini kullandı.

"Ramazan fırsatçılarına geçit vermeyelim. İlgili ve yetkilileri uyaralım. Bu hususta derneğimizi de 0422 324 76 66 nolu telefondan çekinmeden arayabilirsiniz. Bu arada, yerel yönetimler ve ilgili mülki amirler, Ramazan fırsatçıları için şimdiden resmi ekipler kurmalı ve çarşı pazar denetimini artırmalıdırlar. Yiyecek satışı yapan işletmelerin üretim alanlarının temizlik koşullarına uygun olup olmadığı ile ilgili denetimlerin yapılmasını istiyoruz" diyen Dişer, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Ramazan ayının ilk 15 günü temel gıda maddelerinde, son 15 günüde Mübarek Ramazan Bayramının yaklaşması ile giyim fiyatlarında da artışlar olmaktadır. Bunlarla mücadele etmek içinde Tüketici olarak fiyatları takip etmeli ve yüksek fiyat artışlarını ilgili kurumlara bildirilmelidir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 45
Bu Ay : 7682
Toplam : 7682

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom