Almanya'dan Şifa Bulmaya Geldi

Almanya'da yaşayan Gülender Pekdemir, Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'nde nakil edilen böbrek ile 20 yıldır yaşadığı sıkıntıdan kurtuldu.

Almanya'dan Şifa Bulmaya Geldi Malatya Yaşam-Sağlık

Almanya'da yaşayan Gülender Pekdemir, Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'nde nakil edilen böbrek ile 20 yıldır yaşadığı sıkıntıdan kurtuldu.

Almanya'da Heidelberg Üniversitesi'nde tedavi gören böbrek hastası Gülender Pekdemir (48), böbrek nakli için geldiği Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'nde annesi Cennet Dağ'dan (71) alınan böbreğin nakil edilmesi ile 20 yıldır yaşadığı rahatsızlıklardan kurtuldu. Almanya'da yaşamasına karşın Malatya'yı tercih ettiğini belirten Gülender Pekdemir, "20 yıldır orada yaşıyorum, ama Malatya'yı tercih ettim. Bana böbreğini veren anneme teşekkür ediyorum. 2 yıldır diyalize giriyorum, ancak bu hastalıktan dolayı 20 yıldır rahatsızlık yaşıyordum" dedi.

Anne Cennet Dağ ise çok rahat bir süreç yaşadıklarını söyleyerek, 2 gün bir sıkıntı yaşadıklarını ancak her şeyin çok iyi geçtiğini söyledi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Böbrek Nakil Merkezi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Turgut Pişkin, "Hastamız bize Almanya'dan geldi. Annesinden sağ böbreğini alarak naklettik. Ameliyat çok güzel geçti. Ameliyat sonrasında ise her iki hastamızda da bir sıkıntı yok. Her şey çok güzel geçti. Her şey yolunda gitti. Umarız, bundan sonra hayatlarına çok güzel devam ederler. Cennet teyzemizde 71 yaşında olmasına karşın, cesaretle gelip böbreğini sevdiği bir insan için verdi" dedi.


Operasyonda görev alan Prof. Dr. İdris Şahin, Doç. Dr. Bülent Ünal ve Yrd. Doç. Turgut Pişkin, hasta Gülender Pekdemir ve böbreğini veren anne Cennet Dağ'ı ziyaret ederek, son durumlarını incelediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 510
Bu Ay : 6490
Toplam : 6490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom