Japon Annenin Tam Puanlık Evladı

Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) Türkiye birincileri arasında bulunan Malatya'dan 3 öğrenci, başarılarını disiplinli ve planlı çalışmaya borçlu olduklarını söylediler.

Japon Annenin Tam Puanlık Evladı Malatya Eğitim

SBS'de 500 tam puan alan, babası doktor, annesi öğretmen olan Zeynep Meral, başarısını dersi derste dinlemeye ve planlı çalışmaya borçlu olduğunu ifade ederek, "Eksiklerimi de konu anlatımı ile tamamladım" dedi.

Zeynep Meral, ileride doktor olmayı hem de Kardiyoloji (Kalp) doktoru olmayı hedeflediğini söyledi. Zeynep Meral'ın babası doktor ise, kızının Türkiye birincisi olması nedeniyle son model cep telefonu aldığını kaydetti.

Bu arada, SBS'de 500 puan alanların arasında bulunan İbrahim Karabulut'un annesi Japon. Babası ise İnönü Üniversitesi'nde öğretmen olan İbrahim Karabulut, dershaneye gitmediğini ifade ederek, "İleride ne olacağıma henüz karar vermedim. Çünkü 4 yıl daha lise var" dedi.

Karabulut, boş zamanlarında basketbol oynadığını belirterek, sportmen birisi olmasının da başarısına katkısı olduğunu vurguladı. İbrahim'in babası İnönü Üniversitesi'nde öğretmen olan Recep Karabulut da, öğrencilere programlı çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

Diğer yandan, tam puan alan öğrenciler arasında yer alan Beril Erdoğdu da, başarısını planlı çalışmaya, öğretmenleri ve ailesine borçlu olduğunu söyledi. Erdoğdu, Galatasaray Lisesi'ni tercih edeceğini belirterek, "İlgi alanlarıma göre ileride hangi mesleği seçeceğime karar vereceğim" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 820
Bu Ay : 4618
Toplam : 4618

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom