AKP'lilerden Yemin Krizi Değerlendirmeleri

Malatya AKP milletvekilleri Meclisteki yemin krizi ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

AKP'lilerden Yemin Krizi Değerlendirmeleri Malatya Siyaset

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, TBMM'deki yemin krizi ile ilgili olarak, "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran bir siyasi partinin böyle yanlış bir yola girmesini ben hakikaten beklemezdim. Kendilerine yakıştıramadım" dedi.

CHP ve BDP'li milletvekillerinin yemin etmemesi ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, "Aslında yemin krizi yoktu. Özellikle CHP'nin ters yola yanlışlıkla girmiş olduğunu gördük. Kendileri de girdikleri yolun ters olduğunu, yolun çıkmaz olduğunu, uçurum olduğunu anladılar. Ama frene bastılar. İnanıyorum ki girmiş oldukları yanlış yoldan dönme noktasında istekli olduklarını görüyoruz. Çünkü bu krizi başbakanımız ve AK Parti çıkartmadı. CHP köklü bir partiydi. Geçmişi olan bir parti. Ama CHP'nin içinde çok farklı aksiyonlar oluştu ki, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran bir siyasi partinin böyle yanlış bir yola girmesini ben hakikaten beklemezdim. Kendilerine yakıştıramadım. Hatadan dönmek bir erdemdir. O hatayı yaptıklarını da anlamış olduklarını görüyoruz. Bundan da mutluluk duyuyoruz" dedi.

Öz, "Bu millet bizi eylem yapmaya göndermedi. Millet, ülkemizin ve milletimizin sorunlarını çözme noktasında Meclis'e gönderdi. Ben inanıyorum ki CHP ve BDP yeminlerini içerek, Meclis'teki yasama faaliyetlerine katılacaklardır. Olmaması gereken bir krizle Türkiye'yi boş yere oyalamış oldular. Hatanın neresinden dönerseler kardır. CHP ve BDP'nin bunu anlamış olmaları büyük bir başarıdır. Kendilerini tebrik ediyoruz. Yanlıştan erken geri döndükleri için" şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Öznur Çalık, "Hizmette bakanlık eksikliğini gidereceğiz" derken, Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı'nın ise TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı olacağını söyledi.

Seçim bölgesi Malatya'da ziyaretlerde bulunan ve basın mensuplarının sorularını cevaplandıran AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24. dönemde de Malatyalı bakan olmamasının eleştirilmesi üzerine, "Malatyalı hemşehrilerimizin, yeni kabineden bakanlık beklentileri vardı. Kabinede sadece 5 bakan değişti. Sayın Başbakanımızın takdiridir" ifadelerini kullanarak, daha sonra şunları belirtti:

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatha Şahin, Malatya'nın gelinidir. Ayrıca Malatyalı olan sayın Güldal Akşit de AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı oldu. İki dönemdir bizimle Malatya milletvekilliği yapan sayın Mücahit Fındıklı ise TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı olacaktır."
12 Haziran 2011 milletvekili genel seçiminde yüzde 70 ile AK Parti’ye destek veren Malatya'nın bakanlık eksiklerini gidereceklerini söyleyen Öznur Çalık, "Yüzde 70'lik oy oranı, durmadan koşmamızı gerektiriyor. Ayrıca, hizmette Malatya'nın bakanlık eksikliğini gidereceğiz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom