Eski Malatya Belediye Başkanı Toprağa Verildi

Malatya eski belediye başkanı İbrahim Fendoğlu toprağa verildi.

Eski Malatya Belediye Başkanı Toprağa Verildi Malatya Asayiş

Malatya'nın eski belediye başkanlarından ve bombalı suikast sonucu öldürülen eski belediye başkanı merhum Hamit Fendoğlu'nun vefat eden kardeşi İbrahim Fendoğlu toprağa verildi.
Hastalığından dolayı Fuzuli Caddesi'ndeki evinde dün vefat eden İbrahim Fendoğlu'nun (86) cenaze namazı, bugün Şehir Mezarlığı Camii'nde öğle namazını müteakip kılındı. Fendoğlu'nun cenazesi Bulgurlu Köyü'ne götürülerek, aile mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze namazına Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya milletvekilleri Cemal Akın ve Mustafa Şahin, CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba, 2. Ordu İdari Kurmay Yarbaşkanı Albay Necdet Tuna, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gorkan, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Duran Şahin, Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Başkan Yardımcısı Şaban Taçyıldız, Türkiye Gazetesi Malatya Bölge Temsilcisi Celal Koyuncu, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Fendoğlu ailesi ve kalabalık topluluk katıldı.

Fendoğlu ile birlikte kalp krizi sonucu vefat eden Deniz Astsubay Çavuş Metin Emre ile İrfan Aysundu'nun da cenaze namazı kılındı.

Merhum İbrahim Fendoğlu, Malatya'da 17 Nisan 1978'de bombalı bir suikast sonucu gelini ve 2 torunuyla öldürülen Malatya Belediyesi eski Başkanı merhum Hamit Fendoğlu’nun (Hamido) kardeşiydi. İbrahim Fendoğlu, Sümerbank Malatya Fabrikası Sosyal İşler Müdürü iken, 1979 yılında bağımsız olarak Malatya Belediye Başkanlığı'na aday olmuş ve seçilmişti. Fendoğlu'nun belediye başkanlığı görevi 12 Eylül 1980 ihtilali ile son bulmuştu. Beşiktaş'ta da futbol oynayan İbrahim Fendoğlu, 4'ü erkek 5 çocuk babasıydı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 87
Bu Ay : 2631
Toplam : 2631

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom