Eski Valiye veda yemeği...

Valiler Kararnamesi ile Amasya'ya atanan Malatya Valisi Daşöz'e Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır bir veda yemeği verdi.

Eski Valiye veda yemeği... Malatya Haber

Gündüzbey İçmesuyu Kaptajı’nda verilen akşam yemeğine Vali Halil İbrahim Daşöz ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Er, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, ESOB Başkanı Şevket Keskin, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ile Esenlik Şirketi Genel Müdürü Hacı Uğur Polat katıldı.

Her Şeyin Temeli Eğitim…

Vali Halil İbrahim Daşöz’ün tayinin çıktığı günden beri Malatya’da bir burukluk olduğunu gördüklerini ve bunun da Vali Daşöz’ün Malatya’da ne kadar çok sevildiğinin bir göstergesi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı konuşmada Daşöz’ün Malatya’ya büyük hizmetleri olduğunu belirtti.

Özellikle eğitim noktasında Vali Halil İbrahim Daşöz’ün Malatya’ya büyük hizmetleri olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Şehre bir vizyon çizilmesi noktasında, kurumlar arası ilişkilerde ve özellikle de eğitim noktasında Valimizin çok önemli hizmetleri olmuştur. Eğitimi hep vurgulamamız gerekiyor. Çünkü her şeyin temeli eğitimdir. Bu noktada valimizin ilimize kattığı hizmetler sadece Malatyamız için değil, ülkemiz için de çok büyük projeler ve örneklerdir. Dayanışmayla gerçekleştirilen bu eğitim yatırımlarından dolayı valimize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Vali Halil İbrahim Daşöz’e yeni görev yerinde de başarılar diledi.

Malatya Özelliği Olan Bir Şehir…

Düzenlenen yemekten dolayı teşekkürlerini ileten Vali Halil İbrahim Daşöz ise yaptığı konuşmada, Malatya’ya hizmet etmenin kendileri için bir onur olduğunu, çünkü Malatya’nın özelliği olan bir şehir olduğunu söyledi.

Malatya’nın iki tane Cumhurbaşkanı çıkaran, bunun dışında sayılamayacak kadar takdir edilecek özelliklerinin bulunduğunu kaydeden Daşöz, “Vali olarak her yerde görev yapmak onurdur ama Malatya’da ayrıca bir de sorumluluğunuzun arttığını hissediyorsunuz” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Belediye Başkanlığı görevinden çok, önceki görevi olan İl Başkanlığı görevinde, süre olarak daha fazla çalıştıklarını ve bu süre içerisinde Başkan Çakır’dan daima zerafet ve incelik gördüğünü belirten Vali Daşöz, “Karşılıklı olarak bir defa bile bizi üzecek tutumu olmamıştır. Aynı inceliği Belediye Başkanlığı döneminde de görüyorum.

Kısa bir süre de olsa Belediye Başkanı olarak birlikte çalışma imkanımız oldu. İnanıyorum ki bu birlik ve beraberlik anlayışı, empati uygulama alışkanlığı, kıskançlığın olmadığı, bunun yerine işbirliği ve dayanışmanın olduğu bir anlayış, hem halkımız arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanması, hem de hizmetlerin daha hızlı yürütülmesi bakımından büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Malatya’dan Gideceğim İçin Üzgünüm…

Malatya’dan gideceği için çok üzgün olduğunu ancak buradan güzel hatıralarla ayrılacağını söyleyen Daşöz, “Burada çok sayıda dostlarımızın olduğunu bilerek ayrılacağız. Malatya’nın bir gönül hemşerisi, fahri hemşerisi olduğumuzu unutmayacağız. Burayla ilgili ne zaman bize bir görev düşerse her zaman bu şehrin ve insanların yanında yer alacağımızı belirtmek istiyorum. Bu vesile ile Belediye Başkanımıza ve katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yemek sırasında Vali Halil İbrahim Daşöz’e porselen ibrik takımı ile kristal kayısı maketi hediye etti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom