Başbağlar Katliamının Yıldönümü

Malatya Mazlumder Başbağlar katliamının yıldönümünde bir basın açıklaması yayınladılar.

Başbağlar Katliamının Yıldönümü Malatya Haber

Malatya Mazlumder Yönetim Kurulu Başkanı Kadir YILMAZ ve Mazlumder Malatya Yönetim kurulu üyeleri,İstanbul şube başkanı ve genel başkan yardımcısı Cüneyt SARIYAŞAR,Genel İdare Kurulu Üyesi Ramazan BEYHAN, Sivas şubeden yönetim kurulu üyeleri anma programına katıldı.

Resmi törenlerden sonra 33 kişinin öldürüldüğü bölgede ölenlerin anısına dikilen anıtın önünde genel başkan yardımcısı Cüneyt SARIYAŞAR birtakım açıklamalarda bulundu.Sarıyaşar "Sivas ve başbağlarda öldürülenlerin hepsi bu ülkenin insanları,hepsinin acısını paylaşıyoruz.Ülke insanları arasında kardeş kanı döken failler hala cezalandırılmamıştır.mazlumder olarak hükümetten bu iki olayın faillerinin yakalanıp celandırılmasını istiyoruz.Sivas olayında suçsuz insanlar yakalanıp adil olmayan yargılama sonucu hüküm giydirilerek olayın gerçek failleri aklanmıştır.Bu haksız uygulamalara bir an önce son verilip suçluların yakalanıp cezalandırılmasını ve suçsuz yere yatan kişilerin tahliyesini Mazlumder olarak talep ediyoruz." dedi. Daha sonra Başbağlar Katliamının canlı tanıkları ve olaydan yakınlarını kaybeden insanlarla köy odasında ve köy kahvesinde sohbet edildi.

Malatya Mazlumder Derneğinin yaptığı açıklamada " Bu olayın faillerin artık bulunmasını hesap sorulmasını istiyoruz insanlar acılarıyla beraber faillerin halen cezalandırılmaması öfkesi içerisindeler verdikleri canların hesabının sorulmasını halklı olarak devletten istiyoruz" denildi.

Köy odasında toplanan halk ve mazlum der heyeti o günü yaşayan ailesini kaybeden yaşlı bir amca  günün acı hatıralarını anlatırken duygulu anlar yaşandı.

Dernek Başkanı Kadir Yılmaz "Başbağlar olayı hatıralarımızın acı sayfasında silinmesi mümkün olmayan izler bırakmıştır. Bu acı olayın yıl dönümünde her iki olayın hedefi kardeş kavkası çıkararak ekonomi sosyal ve siyasal etkinliklerini devam ettirmeye çalışmışlardır. Biz mazlumder olarak bu olayların birdaha tekrarlanmamasını bu olayların faillerinin yakalanıp adalet önüne çıkarılıp cezalandırılmasını istiyoruz artık ne başbağların nede bizim sabrımız kalmamıştır adaletin yerinin bulmasını ancak o zaman acımızın hafifleyeceğini ifade ediyoruz şehitlere Allahdan Rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz." dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 824
Bu Ay : 1559
Toplam : 1559

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom