19. Sanayi ve Ticaret Fuarı Başladı

19. Sanayi ve Ticaret Fuarı, 112 firma, 9 bin metrekare kapalı alan içinde başladı.

19. Sanayi ve Ticaret Fuarı Başladı Malatya Ekonomi

Fuarın açılışına Vali Ulvi Saran, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Fuarcılık Müdürü Murat Nalçacı'nın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Ulvi Saran, "Malatya son yıllarda hızlı bir gelişme yaşıyor. Bu sadece bir sektörde değil, diğer tüm sektörlerde de gözlenen bir durum. Başta tarım olmak üzere Malatya'nın sanayi alanında turizm, kültürel, hizmet düzeyinde hemen hemen her alanda gelişme izleyebiliyoruz. Özellikle uzun yıllar boyunca kaydedilen gelişme süresi içinde çıkan 2 organize sanayi bölgesine ilaveten tesis edilen ve hemen yakında tahsisine başlayacağımız 3. organize sanayi bölgesi de bu gelişmeyi belirtiyor" dedi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, "Öncelikli olarak sosyal kültürel belediyeciliğe yapmış olduğumuz altyapıyı, modernleşme kadar önem veriyoruz. Malatya'mız gerçekten bölgede gelişen bir ilimiz. Bölgenin önemli illerinden bir tanesi. Oldukça fuarlar festivaller düzenlemeye çalışıyoruz. Fuarlar, hem ekonomik canlanmaya hem de kültürel canlanmaya büyük katkı sağlıyor. Bu açıdan biz sosyal ve kültürel faaliyetlerimize diğer yatırımlar kadar çok önem veriyoruz" diye konuştu.

Fuarcılık Müdürü Murat Nalçacı da, "Bu yıl 19.'sunu düzenlediğimiz Ticaret ve Sanayi Fuarı'nın açılışına hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Bu yıl 19.'sunu düzenlemekle iftihar ettiğimiz yerel sanayi ve ticaret fuarı; sadece Malatya'mız açısından değil, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde fuar merkezinin Malatya olması açısından da elbette ki önemli bir olaydır. Bu anlamda dokuz ilden tam 14 il dışı firmanın, genel anlamda 112 firmanın 9 bin metrekaredeki bu kapalı alan Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kapalı alanlarından biri olup, bu anlamda düzenlediğimiz fuar Malatyamız açısından Doğu ve Güneydoğu açısından Malatya'nın fuarlar merkezi olması açısından daha önemli bir noktayı temsil etmektedir" ifadelerini kullandı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, "Fuarlar bir malın tanıtımında en önemli etkinliğin yapıldığı alanlardır. Bu etkinlikleri ürettiğiniz ürünleri tüketici ile buluşturma noktasında önem arz etmektedir. Ama biz Malatya olarak 19. Sanayi ve Ticaret Fuarı'nı düzenlemiş bulunuyoruz. Bu anlamda emeği geçen Sayın Belediye Başkanım ve Kültür A.Ş. Sayın Genel Müdürüne emeklerinden dolayı bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Bugüne baktığımızda, geçen yıl dört tane yabancı firma vardı, bu yıl bölgede yaşanan siyasi olaylardan dolayı dışarıdan gelip fuara katılan yabancı firma sayımız yok. Ama bunu önümüzdeki yıl 20. Malatya Fuar'ında artık uluslararası boyuta getirmek durumundayız çünkü Türkiye'nin ekonomisinin büyüdüğü Malatya ekonomisinin de buna paralel olarak büyüdüğü açıkça ortada" dedi.

Yapılan konuşmaları ardından fuarın açılışı gerçekleştirildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 834
Bu Ay : 1569
Toplam : 1569

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom