19. Malatya Fuarı Korteş Yürüyüşü

19. Malatya Fuarı kortej yürüyüşü ile başladı. Fuar kapsamında gerçekleştirilen kortej yürüyüşüne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

19. Malatya Fuarı Korteş Yürüyüşü Malatya Kültür-Sanat

Öğretmen Evi önünde başlayan kortej yürüyüşüne; Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan İçen, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, Dilek Belediye Başkanı Yusuf Dalbudak, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Keskin ve Malatya Belediyesi Fuarcılık Müdürü Murat Nalçacı'nin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Malatya Belediyesi mehteran takımı eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşünde, vatandaşlara kayısı ve karanfil dağıtıldı. Renkli sahnelerin yaşandığı yürüyüşte, Bulgar ekibi dans gösterisiyle vatandaşları büyüledi. Hava fişek gösterilerinin de yapıldığı kortej yürüyüşü Valilik önünde sona erdi.
Kortej yürüyüşü sonrası vatandaşlara hitap eden Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Özellikle yurt dışından gelerek festivalimize renk katan misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Kortejimize katılan arkadaşlarıma ve katılımcılara ayrıca teşekkür ediyorum. Güzel bir kortej yürüyüşü oldu. Festivalimize başlatmış olduk. İnşallah festivalimiz amaçladığımız gibi Malatya'mızın tanıtım adına yine düzenlediğimiz sanayi ve ticaret fuarının verimli geçmesini diliyorum. Sanayi ve ticaret fuarımız bu yıl daha da  genişletildi. Dış mekanı da tahsis edildi. Festivalde çok çeşitli etkinliklerimiz var. Vatandaşlarımızı festivale bekliyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 620
Bu Ay : 4064
Toplam : 4064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom