İl Genel Meclisinde Tartışma

Malatya İl Genel Meclisi toplantısında yetki konusu tartışıldı.

İl Genel Meclisinde Tartışma Malatya Haber

İl Genel Meclisi'nin Temmuz ayı toplantıları devam ediyor. İl Özel İdaresi Salonu'nda Naci Şavata'nın başkanlığında düzenlenen toplantıda gündemdeki maddeler görüşüldü. Toplantıda, komisyonlarda görüşülüp karara bağlanan Arapgir ilçesi Esikli köyü ile Eskiarapgir köyü yolunun köy yolu ağına alınması, Arapgir ilçesi Budak ile Koru köyü Berenge yolu bağlantısının köy yolları ağına alınması kabul edildi.

Diğer yandan, Arge Komisyonu'nun geçtiğimiz yılın mart ve nisan aylarında aldığı 63 kararın incelenmesiyle ilgili karar da gündeme geldi. Söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Mengüç, "Arge Komisyonu, yapılmayan konuları da araştırmalı. Mesela, 120 sondaj kuyusu vurulması için İl Genel Meclisi olarak karar almışız. Kaç sondaj kuyusu vuruldu, ne kadar vurulmadı? Her ilçeye sivrisinek ilaçlama makinası alınması konusunda karar aldık, uygulanmadı. Köy yollarına tabela asılması kararı aldık, hala uygulanmadı" dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Ali Doğan ise, yatırım programının büyük oranda uygulandığını belirterek, bazı alınan kararların ise uygulanmadığını dile getirdi. Köy girişlerine köy ismini yazan tabela yazımının sürdüğünü ve önümüzdeki günlerde takılacağını söyleyen Doğan, alınması için karar alınan konkasör makinasının ise fiyatının yükselmesi nedeniyle alınmadığının ifade edildiğini bildirdi.

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata da, İl Genel Meclisi olarak karar aldıklarını, ancak uygulamada sıkıntı yaşanmaması için yeni anayasada yerel yönetimlerin de icranın içine alınması gerektiğini söyledi. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve yerel yönetimlere yetki verilmesi halinde hem karar alıp hem de uygulama içinde olacaklarına dikkat çeken Şavata, "Bizlere yaptırım gücü verilsin, denetleme onların olsun" dedi.

Bu arada, İl Genel Meclisi üyesi Ramazan Çetin'in getirdiği taze kayısı meclis üyelerine ikram edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 223
Bu Ay : 741
Toplam : 741

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom