Çakır'dan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret edip yeniden göreve gelen yönetime 'hayırlı olsun' dedi.

Çakır'dan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret Malatya Haber

Ziyarete Belediye Başkanı Çakır'ın yanı sıra basından sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cemal Aslan da iştirak etti.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman yaptığı konuşmada, basın mensuplarının sürekli olarak vatandaşlara, kültür, sanat ve spor alanlarında haberler verdiklerini ancak bugüne kadar pek bir şey istemediklerini kaydederek, "Bu defa sayın Başkanımızdan isteğimiz var. Başkanımızdan 5 yıldızlı basın merkezi ile basın mensupları için mesken talep ediyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, kongre sonrasında oluşan yönetim kuruluna yeni sürecin hayırlı olması temennisinde bulunarak, belediye olarak daima basınla iç içe olduklarını söyledi.

Basın aracılığıyla halkın beklentilerinin yanı sıra belediye olarak kendi eksikliklerini de gördüklerini kaydeden Çakır, bugüne kadar yapıcı bir şekilde yapılan haberlerden istifade ettiklerini belirtti. Zaman zaman basınla bir araya geldiklerini anlatan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Biz göreve gelirken ortak akıl çerçevesinde şehrimizi birlikte yöneteceğimizi söylemiştik. Buradaki temel amacımız, insanlarımızın beklentilerinin yanı sıra hangi hizmetleri öncelik sırasına istediklerini tespit etmek ve bu istekleri öncelik sırasına göre projelendirerek hayata geçirmektir. Bu çerçevede basınımızla yaptığımız görüşmelerin yanı sıra yapılan haberler ile yapıcı eleştirilerden her zaman istifade ettik" dedi.

Gazeteciler Cemiyeti'nin Malatya'da kabul görmüş önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyleyen Çakır, basının kendisine ait bir yer edinmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti. Çakır, basın mensuplarına mesken yapılması için de TOKİ aracılığıyla görüşmeler yapılabileceğini söyledi.

Malatya Belediyesi olarak, toplumun menfaatine olacak projelere her zaman destek olmaya çalıştıklarını hatırlatan Çakır, bu çalışmalarındaki temel amaçlarının Malatya'ya en güzel hizmeti yapmak olduğunu bildirdi. Başkan Çakır, Malatya'da çok ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Bunları en iyi bilmesi gereken basındır. Bizim basından beklentimiz, halkımızın aydınlatılmasının yanı sıra eğer yanlış yapıyorsak bunların da yazılmasıdır. Bizlerin bu görevlerde bulunmasının amacı insanlarımızın refah ve mutluluk içerisinde yaşamasını sağlamaktır. Bu da insanlarımızın sorunlarının çözüldüğü, modern, planlı ve düzenli bir şehirle mümkündür. Bunun için de kısa, orta ve uzun vadeli projelerle şehrimizi modern bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda ciddi bir çalışma başlattık."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 350
Bu Ay : 3323
Toplam : 3323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom