Arapkir'de 4. Restorasyon Çalışması

Malatya Arapkir İlçesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile yürütülen imar ve restorasyon çalışmalarında bir çok aşama gerçekleştirildi.

Arapkir'de 4. Restorasyon Çalışması Malatya İlçe

Malatya Arapkir İlçesinde yürütülen imar ve restorasyon çalışmaları devam ettiği belirtildi. Belediye adına yapılan yazılı açıklamada;

"Belediyemizin 2010 yılı içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar kapsamında Şehir Planlama Bölümü Öğretim Görevlileri ve Öğrencileri 4. defa ilçemize gelerek çalışmalarını sürdürdüler. İTÜ Mimarlık Fakültesi , Arapgir Belediyesi ve Arapgir Kültür Dermeğinin katkılarıyla yapılan imar planlama çalışmaları kapsamında 20 – 25 Haziran 2011 tarihleri arasında İTÜ Şehir ve Bölge Planlama bölümü çalışma gurubu Öğr. Görevlisi Dr. Engin EYÜBOĞLU, Araş. Gör. Eren KÜRKÇÜOĞLU, Şehir Planlama YLS Öğrencileri Ömer TÜRKOĞLU, Gülçin KARTAL ve Y. Mimar Burcu TAN, ilçede yaptıkları planlama ve tasarım çalışmalarını sürdürmüşlerdir.

Çalışma kapsamında Arapgir İlçesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı çalışması taslak olarak tamamlanmıştır. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı çalışması için gerekli son tespitler yapılmıştır. Bu çalışmalara ilaveten aynı gurup tarafından belediye önündeki meydanın düzenlenmesi için yeni bir proje geliştirilmiş, yine havut gediği mevkiinden kent girişi için hazırlanan park ve peyzaj projesinin detayları da çalışmaların bitiminde belediyenin üst katında yapılan geniş katılımlı bir toplantı ile katılımcılar bilgilendirilerek görüşleri alınmıştır. Çalışmalar belirlenen program dahilinde devem etmektedir.

28 Haziran 03 temmuz 2011 tarihleri arasında da İTÜ Mimarlık Bölümünden Öğretim Görevlileri ve YLS. Öğrencilerinden 24 kişilik ekip ilçemize gelerek belirlenen eserlerin restorasyon çizimleri üzerinde çalışmalar yapacaklardır." denmektedir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 83
Bu Ay : 7720
Toplam : 7720

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom