Kursu Bitirenlere Sertifika Verildi

Malatya'da, Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursunu tamamlayanlar törenle sertifikalarını aldı.

Kursu Bitirenlere Sertifika Verildi Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yürütmüş olduğu "Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu" sona erdi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binasında gerçekleşen sertifika törenine, Vali Yardımcısı Şükrü Özcan, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan İçen, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Murat Konan, öğretim üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Törende ilk konuşmayı yapan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Aysun Bay Karabulut, "Evde hasta bakımı projesi gerçekten çok kısıtlı bütçe ile oldukça yorucu bir çalışma sonrası bitirildi. Bizim için uzun bir yolculuktu.15 bayan 15 erkek kurs üyesini, hasta bakımı elemanı olarak yetiştirdik. Bu elemanların sosyal hizmetlere çok katkıda bulunacaklarını düşünüyorum, hepsine başarılar diliyorum"dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan İçen ise, "Son zamanlarda gelişen ve toplumumuz için çok önemli bir projenin başarıyla bitirilmesinde emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum ve topluma çok önemli bir hizmeti layıkıyla sunacaklarına inandığım kursiyerlerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Şükrü Özcan da, "2011 yılı SODES çağrısı kapsamında Malatya'da 250 projemiz tekrar denetlenerek gönderildi, zannediyorum eylül veya ekim ayı içerisinde bu projelerin kazananları açıklanacak. Doğu ve Güneydoğu’da tabiri caizse insanımızın mantığıyla dokumaya başlayan bu proje bana göre güvendiğimiz en büyük projelerden biridir, zaten böyle görüldüğünden dolayı 2011 yılında Adana, Mersin gibi 5 tane büyük şehrimiz de SODES kapsamına dahil edilmiştir" şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Milletvekili Öznur Çalık ise, "SODES Projesi ilk başladığında, GAP’ta 9 ilde kullanılmaktaydı. Güneydoğu Anadolu bölgesinde başlayan bu projelerimiz, bölgenin gençlerine özellikle kadınlara yönelik istihdam garantili ve iş sağlaması açısından oluşturulan kurslardı. Ve inanılmaz güzel sonuçlar elde edildi. 9 ilde yapılan SODES projesinden sonra 16 ilde de Doğu Anadolu'da da SODES Projesi başlamış oldu. Evde hasta bakımı programı çok önemli ve ihtiyacını çok hissedip eleman bulamadığımız bir alandı. Dolayısı ile bu meslek edinmeye yönelik SODES Projelerimiz, Türkiye için bölgemiz için çok önemli kazanımlar sağlamıştır" dedi.
Törende daha sonra, kursu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 335
Bu Ay : 1864
Toplam : 1864

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom