Beydağı Sanat Günleri

Malatya'da düzenlenen "Beydağı Sanat Günleri" programı kapsamında Eğitimci Yazar Mehmet Gülseren, "Günümüzde Sanat ve Sanatçının Önemi" konulu bir söyleşi yaptı.

Beydağı Sanat Günleri Malatya Kültür-Sanat

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Salonu'nda düzenlenen programa, Şairler ve Yazarlar Grubu Temsilcisi Adil Akkoyunlu, grup üyeleri ve Eğitimci Yazar Mehmet Gülseren'in hayranları katıldı.
Mehmet Gülseren yaptığı söyleşi de "İnsanlar hayatta ya yetiştirdikleri evlatlarıyla ya da yetiştirdikleri fidanlarla anılırlar. Fakat şairler herkesin ifade ettiği ve mısralarında sakladıkları en büyük sanat olan şiirleri ile anılırlar" dedi.

Gülseren, "Biz Malatya Sanatçıları Antolojisini yaptığımızda bazı insanlar şairlerin sanatçı olarak nitelendirilmesinden rahatsız oldular. Onlara göre sanatçı ressam heykel traş veya müzisyendi. Oysa tarih boyunca en büyük sanatçı olarak şairler bilinmiştir" ifadelerini kullandı.

Hayatındaki en büyük değişikliğin öğretmeninin bir sözünden sonra başladığını belirten Mehmet Gülseren, "Her nerede olursanız olun, hangi işte, hangi makamda olursanız olun, yaptığınız işin en iyisini yapın. Bu durum devlet büyüklerimize kadar böyle devam ederse her şey çok daha iyi olur" dedi.

Yaptığı tavsiyeleri kendi hayatından örnekler vererek açıklayan Mehmet Gülseren, "Benim ilk öğretmenliğim Adıyaman'a çıktığı zaman 20 köyün tek öğretmeni bendim ve Cumartesi Pazar demeden bütün köyleri gezerek çalıştım. Görevimi en iyi nasıl yapılması gerekiyordu, öyle yaptım" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 311
Bu Ay : 5505
Toplam : 5505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom