İÜ'de Toplu Mezuniyet Töreni

Bünyesinde 13 fakülte, 4 Yüksekokul, 12 Meslek Yüksek Okulu ve Devlet Konservatuarı bulunduran İnönü Üniversitesi, 2010-2011 eğitim öğretim yılında 4 bin 700 öğrenciyi mezun etti.

İÜ'de Toplu Mezuniyet Töreni Malatya Eğitim

Malatya İnönü Üniversitesi'nde toplu olarak mezuniyet töreni düzenlendi.

Bünyesinde 13 fakülte, 4 Yüksekokul, 12 Meslek Yüksek Okulu ve Devlet Konservatuarı bulunduran İnönü Üniversitesi, 2010-2011 eğitim öğretim yılında 4 bin 700 öğrenciyi mezun etti.

Üniversite kampüsü stadyumunda düzenlenen mezuniyet törenine, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Belediye Başkan Yardımcısı Selim Pilten, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri, öğrenci ve aileleri katıldı.Törende ilk konuşmayı 2010-2011 eğitim-öğretim yılı üniversite birincisi olarak mezun olan Tuba Doğanşahin yaptı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ise "İnönü Üniversitesi bugün Türkiye'nin birinci sınıf üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bugün yaklaşık olarak önlisans, lisans ve yüksek lisans programlarından mezun olan öğrencilerimizin sayısı 2011 yılı için yaklaşık 5 bin civarındadır. Önümüzdeki yıllarda mezun edeceğimiz öğrenci sayılarımız yedi bin bir sonraki yıl muhtemelen on bin olacaktır. İnönü Üniversitesi 2011-2012 yılı itibari ile yaklaşık 30 bin öğrenciye sahip olan bir üniversite haline dönüşecektir. Sevgili gençlerimize şunu ifade etmek istiyorum: Gün geçtikçe değeri ve kalitesi artan, itibarı artan bir üniversiteden mezun olduğunuzu unutmayın. Sevgili veliler; gençlerimiz Türkiye'nin en huzurlu ve barış ortamının olduğu bir üniversiteden mezun oldular ve bundan sonrada bu üniversite, huzur barış ve kardeşlik ortamı içerisinde eğitim ve öğretim hizmetini vermeye devam edecektir. Üniversitemiz, toplumun her alandaki ihtiyacına sadece mezun ettiği kaliteli mezunları ile değil, bilimde, teknikte ve sosyal konularda da problemlerini çözmeye çalışacaktır. Tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, ülkemize hayırlı evlat olarak, hayırlı insanlar olarak hizmet yapmalarını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise konuşmasında, "Sizlerin yetişmesinde ülkemizin geleceğe katkı bulunma noktasına taşıyan başta aileleriniz olmak üzere bütün hürmetli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin önümüzdeki dönemde Türkiye'nin geleceğine yön verecek hizmetlerde bulunacağına inanıyorum. Buradan mezun olan gençlerden inşallah başbakan, bakan, milletvekili, rektör, çıkar. Gelecek yaşamınızda üstün başarılar diliyorum" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından 2010-2011 eğitim-öğretim yılını başarıyla bitiren öğrencilere ve mezunlara ödülleri ve diplomaları verildi.

Okullarını başarıyla bitirip mezun olmaya hak kazanan ve diplomalarını alan mezun öğrenciler, birlikte kep fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 569
Bu Ay : 7715
Toplam : 7715

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom