Kursiyerlere Sertifika Töreni

Malatya'da, "Mevsimlik Çiçek Yetiştirme Kursu" sonunda kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Kursiyerlere Sertifika Töreni Malatya Eğitim

 Malatya'da, "Mevsimlik Çiçek Yetiştirme Kursu" sonunda kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.
Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamına alınması ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği bünyesinde bulunan Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Mevsimlik Çiçek Yetiştirme Kursu" tamamlandı. Kurum idari saha içinde kurulan serada 4 aylık uygulama eğitiminden geçirilen 30 bayana mevsimlik çiçek yetiştirme kursu verildikten sonra sertifikaları törenle verildi.

Yapılan sertifika törenine, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, Tarım İl Müdürü Hamit Aygül, İŞKUR Müdürü Durmuş Doğan, Malatya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Yılmaz, Halk Eğitim Müdürü Turan Özkan, Malatya Valiliği SODES proje görevlileri, Hekimhan İl Meclis Üyesi Nebi Yiğit,İl Özel İdaresi birim müdürleri ve kursiyerler katıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er yaptığı konuşmada, "Kurum kuruluşlar ve müteşebbis sahibi insanlar bu boşluğu görüp ekonomiye katkı sunacak yeni bir sektörde çalışma yaparlar. Profesyonel çiçek yetiştiricisi olarak sertifika alan bu kişilerde boşta kalmamış olur. Bu çalışmada emeği geçen herkesi kutluyorum ''dedi.

İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürü Haluk Şener ise "Malatya'da bulunan kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte çeşitli çiçekler yetiştirilmekte olan seramızda yaklaşık dört aydır kurs verildi. Otuz kursiyerimiz bu kursu başarı ile tamamladı. SODES projeleri kapsamında olan bu çalışma neticesinde kursiyerlerimize sertifikalarını vermek için burada bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Proje ortağı olan Malatya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Yılmaz da, ''Malatya'nın görünümü değişti. Cadde ve sokaklarımızda göze çarpan güzellikler meydana getirdik. İnsanların psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyacı var. Çevresinde güzel olan her şeyi görmek istiyor. Çünkü çiçekçiliğin modern toplumlarda önemi gittikçe artmaya başladı. Malatya'ya güzel bir çehre kazandırmak için yapılan çalışmalarda kullanılan çiçeklerin bir kısmını dışarıdaki illerden satın almak zorunda kalıyoruz. Bu kurstaki arkadaşlar kendi seralarını kurarak ekonomiye katkı sunarlarsa bizde çiçekleri bunlardan alırız'' şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra kursiyerlere sertifikaları yetkililer tarafından verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 203
Bu Ay : 2847
Toplam : 2847

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom