Arguvan Türkü Festivali

Malatya'nın Arguvan ilçesinde 23-24-Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 9.Uluslararası Arguvan Türkü Festivali Programı belli oldu.

Arguvan Türkü Festivali Malatya İlçe

İki gün sürecek olan 9.Uluslararası Arguvan Türkü Festivali çerçevesinde şu sanatçılar konser verecek: "Ali Asker, Sevcan Orhan, Züleyha, Yudum, Töre Anadolu, Grup Munzur, Aynur Güneş, Hozan Fate, Ali Abbas Aslantürk, Ebru Kayhan, Hüseyin Aydın, Cemal Öztaş, Hüseyin Ekici, Ercan Göksu, Mesut Salman, Hakan Çakmak, Pucaramanta (Kızılderili Grup ), Balkan Halk Müziği Grubu."
Şairler buluşması programına ise, Arife Kalender, Ahmet Telli, Haydar Ergülen ve Betül Tarıman katılacak.

"Nasıl Bir Anayasa" konulu paneli de Birsen Çolak Kıratlı'nın yöneteceği ifade edilip, Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu, Gazeteci Yazar Doçent Nuray Mert ve Araştırmacı Yazar Turan Eser'in panele konuşmacı olarak katılacakları bildirildi.

9.Uluslararası Arguvan Türkü Festivali Programı çerçevesinde, İzmir Yenikapı Tiyatrosu Köylerde ve Merkezde oyunlar sergileyecek. Çocuklara Yönelik Tiyatro Atölyesi açılacak. Ebru sanatının Arguvanlı Çocuklarda Yansıması programı düzenlenecek.

23 Temmuz günü Çavuş köyünde saat 08.30 da toplanma ve kahvaltı ardından Bozan Köyü ve Şah Sultan Dergahı Ziyaret edilecği belirtildi.

Sunuculuğu'nu Birsen Çolak Kıratlı'nın yapacağı Festivali, Arguvan Belediyesi, Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı ve Köy Derneklerinin Ortak organizasyonunda gerçekleştirileceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 187
Bu Ay : 1716
Toplam : 1716

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom