Yeşilyurt Kiraz Kültür Ve Spor Şenliği

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve bu yıl 17'ncisi tertiplenecek olan Kiraz, Kültür ve Spor Şenlikleriyle ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Yeşilyurt Kiraz Kültür Ve Spor Şenliği Malatya Kültür-Sanat

İlçedeki Ahmet Alıtlgan Parkı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan ilçe kaymakamı İlhan Abay, 25-26 Haziran, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek olan 17. Kiraz, Kültür ve Spor Şenlikleri vesilesiyle ilçenin meşhur dalbasti kirazını tanıtıp, ilçede sosyal anlamda canlılık yaşanacağını bildirdi. "Umarım şenlikten güzel sonuçlar elde edriz" diyen Kaymakam Abay, "İstanbul ve Malatya'daki işadamlarımız aramızda olacaktır. Umarız her yıl olduğu gbi bu yıl da canlı şekilde kutlarız" ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmnet Kavuk ise, "17 şenlikten 14'ünde ben bulunmuş oldum" diyerek, Kiraz şenliğiyle ilgili bilgiler aktardı.

"Eski valimiz, şu anda Amasya valililiği yapan sayın Halil İbrahim Daşöz eşiyle birlikte pazar günü Yeşilyurt'ta olup, şenliğimize şeref katacaklar. Ayrıca, ilçemizde kaymakamlık yapan ve şu anda başka yerde görev yapan kaymakamlarımızın da bazıları gelecek" diyen Kavuk, iki gün yapılacak olan şenlikle ilgili bilgi verdi.

Kavuk, kiraz ve yemek yarışması yapılıp, sünnet ve nikah merasiminin gerçekleştirileceğini, güreş ve futbol yarışması yapılacağını, cumartesi günü Yusuf Güney, pazar günü de Latif Doğan konser verileceğini bildirdi.

Bu yıl 800 ile bin ton arasında rekolte beklendiğini söyleyen Kavuk, ayrıca kilosunun 2,5-4 TL arasında başta Rusya olmak üzere bazı ülkelere ihracat gerçekleştirildiğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 213
Bu Ay : 1781
Toplam : 1781

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom